DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Zamówienia do g.12 wysyłamy tego samego dnia ✦ info@devangari-art.pl
Czym pisać w notesie z czarnym papierem?
Czym pisać w notesie z czarnym papierem?

Czarno-biały notes z jednej strony daje Ci pole do twórczych eksperymentów, a z drugiej może wymagać lekkiej modyfikacji Twojego piórnika z pisadłami (lub szuflady/pudła - jeśli w piórku już nie ma miejsca ;) ). 

Jako miłośniczka pięknych artykułów piśmienniczych spieszę z pomocą i z chęcią podpowiem Ci, czym pisać po czarnych stronach. Co tu dużo mówić - to, czym piszesz na białych stronach może nie być najlepszym wyborem. Choć, jeśli chcesz napisać tajemniczą, zaszyfrowaną wiadomość… Czarne cienkopisy i markery też mają swoje zastosowanie na czarnych stronach. A jakie? Dowiesz się z tego wpisu. 

Żelopisy 

Do codziennych (choć przecież niecodziennych, bo na czarnym tle) zapisków użyj żelopisów. W moim sklepie dostępne są biały cienkopis żelowy Uni-ball Signo lub metaliczne żelopisy Gelly Roll. Spójrz, jak wyglądają na czarnych stronach. 

Metaliczne żelopisy Gelly Roll na czarnym papierze.

 

Możesz też nimi stworzyć niezwykłe, intrygujące rysunki. Czarne tło nadaje się doskonale do rysowania galaktyk, gwiazd i odległych planet. Zapisz się do kreatywnego newslettera Devangari, a w podziękowaniu za zapis wyślę Ci między innymi szablony z kosmicznymi doodlami. 

Medytacyjne rysowanie to jeden z moich ulubionych sposobów na wyciszenie się i zatrzymanie gonitwy myśli. Jasne kreski na ciemnym tle stworzyły hipnotyzujący efekt.

Zentangle doodle w notesie w kropki.

 

 

Kropkopisy

Uwielbiam kropkopisy! To właśnie ich używam w habit trackerach w moim BuJo. W notesie z czarnym papierem możesz robić to samo. W tym wypadku jednak zaopatrz się w kropkopisy metaliczne, bo standardowe kolory nie będą widoczne na czarnym papierze.

 

Habit tracker w Bullet Journal na czarnym papierze.

 

Brush peny

Brush lettering wygląda fantastycznie na czarnym tle. Zobacz sama. Jeśli masz już za sobą pierwsze kroki w kaligrafii pędzelkowej, to zachęcam Cię gorąco do testowania różnych kolorów papieru (choć, przyznaję, może to nie być łatwe, bo papier powinien mieć odpowiednią strukturę i gramaturę). 

Jeśli chcesz rozwinąć swój kaligraficzny warsztat, to wiedz, że przygotowałam kurs brush letteringu dla osób początkujących. Dowiedz się więcej o kursie "Brush lettering od podstaw"

Już nie mogę się doczekać, aż zobaczę, jakie kaligrafie powstaną na czarnym papierze. Co jakiś czas na Instagramie publikuję prace przesyłane przez - moją kreatywną społeczność. Jestem ciekawa, czy czarny papier Ciebie też zainspiruje do twórczych działań. 

Przygotowałam swatche brush penów dostępnych w moim sklepie. 

Spójrz, jaki efekt uzyskasz Fudebiyori Metallic

Brush penny Fudebiyori Metallic na czarnym tle.

 

Na czarnym tle świetnie wyglądają też pastelowe brush peny Tombow Fudenosuke. A jeśli lubiszminimalizm, wypróbuj biały brush pen Tombow Fudenosuke Soft.

Aby kolor był dobrze widoczny na czarnym papierze, brush pen czy pisak muszą być mocno napigmentowane i nie mogą wsiąkać w papier - zamiast tego powinny pokryć go warstwą tuszu. Tak jest w przypadku markerów akrylowych Karin. 

Wzornik markerów akrylowych Karin na czarnym tle.

Zwróć uwagę, jak inaczej wyglądają te same markery w zależności od tego, na jakim tle są przedstawione. Przekonaj się sama, jak notes ze zmiennym kolorem stron niesamowicie pobudza kreatywność i zachęca do eksperymentów artystycznych. :)

 

Kredki

Kredkami w pastelowych kolorach stworzysz przepiękne rysunki lub delikatnie zamalujesz tabelki - zamiast zakreślacza. No i na pewno nie poczujesz onieśmielenia na widok pustej białej kartki. ;)

Kwiat narysowany pastelowymi kredkami na czarnej kartce.

 

Co zamiast korektora?

Tradycyjny korektor może Ci się nie przydać na czarnych stronach w standardowy sposób. ;) Zamiast poprawiać nim błędy, możesz zrobić małe banerki z korektora w taśmie - zrób białe paseczki, a na nich dodaj napisy. Czarno-biały notes naprawdę sprzyja kreatywnym rozwiązaniom.  

Ale co zatem zrobić, jeśli w tygodniówce wpiszesz złą nazwę dnia lub w habit trackerze narysujesz nie taką tabelkę, jak chciałaś? Nic się nie martw. :) W takich sytuacjach wystarczy, że… zamalujesz to czarnym markerem! Nic nie będzie widać, a Ty dokończysz swoją pracę. 

 

 

I jak? Podobają Ci się moje wskazówki?  Czy już wiesz, czego użyjesz w swoim notesie? A może masz jeszcze inne pomysły? Podziel się nimi ze mną - inspirujmy się nawzajem. :)

 

 


 

Agnieszka Cichecka to twórczyni marki Devangari Art.

Podobał Ci się mój artykuł? Wesprzyj moją działalność i udostępnij poniższą grafikę (wraz z linkiem do artykułu) w swoim ulubionym medium społecznościowym np. Pinterest czy Instagramie. To nic nie kosztuje, a dla mnie to nieoceniona pomoc w dalszym rozwoju mojej marki. :)

Udostępnij post blogowy o notesie z czarnym papierem.

Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Zostaw swój e-mail, aby dowiedzieć się więcej o journalingu i kaligrafii oraz uzyskać 10% zniżkę na pierwsze zakupy
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl