DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Historia notesów

Jak to się zaczęło? Historia notesów Devangari Art

Odkąd sięgam pamięcią kolekcjonowałam i testowałam różnego rodzaju artykuły papiernicze oraz piśmiennicze. Była to zarówno pasja, jak i ważny element moich studiów i późniejszej pracy. Często przywoziłam je z różnych zakątków świata, przyglądając się ciekawym rozwiązaniom. Ciągle jednak czegoś mi w nich brakowało... A to papier był zbyt cienki, to okładki powtarzały utarte schematy, w innym przypadku waga uniemożliwiała noszenie notesu w torebce albo liniatura była zbyt wyraźna. Lista zastrzeżeń nie miała końca.

Zapragnęłam stworzyć swoją autorską kolekcję notesów, które będą wykonane w całości w Polsce. Ich znakiem charakterystycznym są artystyczne, unikatowe okładki oraz grubszy, świetnej jakości  papier z certyfikatem FSC ™ (przyjazna dla środowiska produkcja). Wszystkie grafiki na okładkach to prace ręcznie wykonane przeze mnie. Z kolei papier dostosowany jest nie tylko do klasycznego pisania czy notowania, ale również rysowania oraz kaligrafii. (Możecie używać pióra, flamastrów, brush penów, cienkopisów i nie przebiją one na drugą stronę kartki).

Od pomysłu do realizacji

Od pierwszego pomysłu do realizacji minęły ok. 2 lata. W tym czasie: poznawałam sztukę introligatorstwa, próbowałam swoich sił w ręcznym zszywaniu notesów, testowałam niezliczone ilości papierów oraz sprawdzałam granice mojej cierpliwości w relacjach drukarniami, dostawcami i podwykonawcami. ;) 

Jesienią 2015 roku z pomocą znajomego introligatora stworzyłam prototyp mojego notesu. Typ oprawy, okładka i detale pozostawiały jeszcze wiele do życzenia, ale czułam, że jestem na właściwej drodze. 

Metodą prób i błędów ręcznie testowałam różne typy opraw, łączenia gumek i tasiemek. Gdy znalazłam idealną kombinację techniczną okazało się, że przez swą "nietypowość" niewiele firm na polskim rynku było gotowych zrealizować mój projekt. Kolejne miesiące upłynęły więc na poszukiwaniach wykonawców i kompromisów, dzięki którym finalny produkt jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, a jednocześnie przystępny cenowo. 


Pierwszy nakład notesów Devangari Art miał premierę w grudniu 2016 roku. Od tamtej pory sporo się zmieniło. Przede wszystkim poznałam wiele osób, które podobnie jak ja, zakochane są w papierniczych produktach i kreatywnym spędzaniu czasu. To dzięki nim, czyli moim klientom, dającym mi motywację i cenny feedback, regularnie podnoszę jakość swoich produktów oraz rozszerzam asortyment o nowe wzory czy formaty notatników. :)

Oddaję w Twoje ręce produkt dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, w całości wykonany i zaprojektowany w Polsce. Mam nadzieję, że korzystanie z niego sprawi Ci tyle samo radości, co mi jego stworzenie. :)

P.S. Nazwa "Devangari" inspirowana jest starożytnym pismem indyjskim :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl