DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Asortyment Moje zakupy
 • Sklep

 • Notesy

 • Planery

 • Kaligrafia

 • >> Zestawy <<

 • Piśmiennicze

 • e-booki i kursy

 • % SALE

 • Nowości

 • Blog

 • Kontakt

 • Porównanie notesów w kropki - znajdź idealny notatnik
  Porównanie notesów w kropki - Znajdź notes idealny

  Od nadmiaru głowa boli... Znasz to powiedzenie, prawda? Domyślam się, że podobnie jak ja lata temu, szukasz najlepszego notesu. Pewnie masz już za sobą przejrzenie pobliskich sklepów papierniczych i księgarni, gdzie przeprowadziłaś skrupulatne porównanie notesów w kropki. Może wypróbowałaś też notatniki popularnych marek takich jak Moleskine, Leuchtturm. I wciąż szukasz Świętego Graala, bo tamte notesy miały zbyt cienki papier... Zajrzyj do mojego sklepu z notatnikami i znajdź notes idealny.

  Co my tu mamy? Notesy B5, notatniki A5, kołozeszyty, mini zeszyty, notesy w twardej oprawie, notesy w miękkiej oprawie, notesy z kolorowym papierem. Połapanie się w gąszczu produktów może być nieco kłopotliwe. Dlatego przygotowałam dla Ciebie praktyczny przewodnik po notatnikach Devangari i porównanie notesów w kropki.

   

  Notes idealny do Bullet Journal w kropk.

  Strona rozpoczynająca miesiąc w BuJo.

   

  Znajdź notes idealny. Czyli jaki?

  Jakie są cechy notesu idealnego? Na co zwracać uwagę przy porównaniu notesów w kropki? Oczywiście, każdy użytkownik ma w głowie swój wymarzony notatnik, który służy mu do określonych celów. Powiem Ci, czym kierowałam się produkując i ulepszając notesy Devangari. Bardzo dużo zmian w notesach wprowadziłam na podstawie sugestii klientek. Regularnie przeprowadzam ankiety i rozmowy z nimi oraz śledzę uważnie śledzę grupy o Bullet Journal, by odpowiadać na realne potrzeby. Względy funkcjonalne są dla mnie na równi ważne z estetyką.

  Najlepszy papier

  Papier w notatnikach w kropki Devangari ma gramaturę o wartości aż 120 lub 150 g/m2. Dla porównania: inne, bardzo wysoko oceniane notesy mają papier o gramaturze zaledwie 80-90 g/m2. Co to dla Ciebie oznacza? Wysoka gramatura papieru sprawia, że możesz po nim pisać, rysować czy malować bez ryzyka, że Twoje litery czy kreski przebiją na drugą stronę. Chcesz prowadzić art journal i tworzyć w notesie kolaże? Uczysz się brush letteringu i szukasz notesu, który poradzi sobie z brush penami? Lubisz urban sketching i potrzebujesz szkicownika, przez który nie przebiją cienkopisy? A może po prostu szukasz zastępstwa planera czy kalendarza i lubisz notować na papierze piórem? Jesteś w dobrym miejscu! Obejrzyj obszerny test papieru w notesach Devangari i zobacz, jak dobrze kartki w kropki współpracują z różnymi mediami.

   

  Bullet planer w notesie B5.

  Bullet planer daje Ci mnóstwo miejsca na artystyczną ekspresję.

   

  Piękna okładka

  Przy porównaniu notesów w kropki zwróć uwagę na wygląd - przecież Twój bullet planer będzie z Tobą codziennie. Oprócz papieru, znakiem rozpoznawczym moich notesów są obrazy na okładkach. Każdy z nich to moje autorskie dzieło. Część prac powstała w technice pouring acrylic, inne namalowałam gwaszami lub akrylami. Często korzystam też z możliwości, jakie daje grafika cyfrowa. (Obraz na okładce Moon to nałożone na siebie dwie prace - szaro-czarny akwarelowy księżyc i kolorowe błękitno-fioletowe tło). Przeczytaj o historiach kryjących się za okładkami najnowszej kolekcji notesów w kropki Journeys. Zajrzyj też na prezentację zeszłorocznej kolekcji Mindscapes.

  Notatnik rozkłada się na płasko

  Jednym z kryteriów pomagających znaleźć notes idealny jest to, czy notatnik rozkłada się na płasko. Czemu to takie ważne? Gdy prowadzisz Bullet Journal, chcesz w pełni wykorzystać całe strony. Nie zrobisz tego, jeśli notatnik nie będzie się wygodnie otwierał. Notesy w kropki Devangari otwierają się w dowolnym miejscu.

   

  Tworzenie okładek notesów w kropki.

  Tak powstawał obraz z okładki Balic Sea.

   

  Tasiemki do zaznaczania najważniejszych stron

  Każdy z notesów Devangari ma 2 tasiemki dopasowane kolorystycznie do okładki. Dzięki nim możesz zaznaczyć wybrane strony w Twoim notesie, aby nic Ci się nie zgubiło. W planerze do ogarniania codzienności zaznacz ulubione lub często odwiedzane strony np. kartkę z rachunkami, które co miesiąc opłacasz lub spis książek, które przeczytałaś - jeśli chcesz ją regularnie uzupełniać.

  Papierowa koperta na drobne skarby

  Z tyłu notesów jest też mała papierowa koperta. Schowaj w niej drobiazgi, np. paragony ze sklepów lub pamiątkowe bilety - dzięki temu nie zgubią się, a Ty będziesz zawsze wiedziała, gdzie ich szukać.

  Gumka zamykająca notes

  Nie tylko pomoże Ci utrzymać notes w całości i pozwoli bezpiecznie transportować go w torebce. Zobacz, jak zrobić z gumki uchwyt na długopis. Dzięki tej prostej sztuczce Twoje ulubione pisadło będzie zawsze pod ręką.

   

    Notesy w kropki do Bullet Journal.

  Notatnik w kropki Celestial.

  Notatniki A5 i notesy B5

  Masz do wyboru notesy w formacie A5 i B5. Każde z nich mają swoje zagorzałe fanki, które stoją na stanowisku, że wybrany przez nie format jest najlepszy.

  Bullet Journal w notatniku w kropki.

  Bullet Journal w notesie Devangari.


  Notatniki z kartkami w kropki to aż 192 strony białego papieru zadrukowanego w delikatne szare kropki. Notesy w twardej oprawie mają 176 stron - grubsze byłyby dość nieporęczne. Notesy B5, czyli 16,5 x 23,5 cm doskonale sprawdzą się jako Bullet Journal lub przepiśnik. Na moim blogu możesz też dowiedzieć się, jak zrobić dziennik 3-letni w notesie. Z kolei notatnik A5 jest mniejszy, może być więc lepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz go codziennie nosić ze sobą w plecaku czy w torebce.

   

  Porównanie notesów w kropki - notatniki w twardej oprawie.

   

  Notesy w twardej oprawie - notatniki premium

  Czy pierwsze spotkanie z notatnikiem w twardej oprawie dopiero przed Tobą? Aż Ci zazdroszczę! Wiem, że przeżyjesz niezłą niespodziankę. Nawet jeśli trzymałaś już wiele notesów. Ba! Nawet jeśli w swojej kolekcji masz już inne notatniki w kropki Devangari. Notes premium robi niesamowite wrażenie na wszystkich, którzy wezmą go w ręce. Usłyszałam też, że wygląda jak książka.

  Przeczytaj, co o notatniku w twardej oprawie myśli Magda z PaperLovers. Spoiler: jest doskonały i w niczym nie ustępuje najlepszym zagranicznym notesom. A ja nawet uważam, że jest lepszy, między innymi dlatego, że notes jest wyprodukowany w całości w Polsce w zrównoważony sposób.

  Szkicowniki w kropki.

  Notesy z papierem 150 g/m2, Clouds

   

  Notesy w twardej oprawie to 176 stron papieru o bardzo wysokiej gramaturze - 150 g/m2. (Standardowo w moich notesach używam 120 g/m2, a to i tak o wiele więcej od większości planerów dostępnych na rynku). 150 g/m2 to gramatura papieru, który można znaleźć w szkicownikach. Do wyboru w pierwszej, premierowej kolekcji są trzy wzory moich najpopularniejszych okładek. Dwa kosmiczne wzory: Universe i Night Sky oraz Clouds z moimi ukochanymi pastelowymi chmurami. Każdy wzór dostępny jest w dwóch rozmiarach: A5 i B5. Tak jak inne notesy, notatniki w twardej oprawie również rozkładają się zupełnie na płasko. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej technice, w jakiej powstały notesy - zauważ, że grzbiet jest przykryty materiałem. Notesy w twardej oprawie są częściowo produkowane ręcznie. Nawet nie wiesz, jak trudno było znaleźć introligatornię, która podjęłaby się tego wyzwania!

    

   

  Notes z czarnym papierem w kropki.

  Notes z czarnym papierem Starry Night.

   

  Notatniki z kolorowym papierem

  Notesy w kropki z kolorowym papierem mają naprzemienny układ czarnych i białych stron. Zobacz, czym w nich pisać. Notatnik z czarnym i białym papierem w kropki doskonale sprawdzi się jako bullet planer. Każda zmiana koloru papieru będzie oznaczała nowy miesiąc. Pomyśl, ile kreatywnej zabawy dostarczy Ci pisanie na czarnych kartkach w kropki!

   

  Bullet Journal w notesie z czarnym papierem.

  Habit tracker w notesie z czarnym papierem.

   

  Notatnik w kropki możesz podzielić i na stronach białych prowadzić prywatne BuJo, a na czarnych zawodowe. Możesz używać notesu jako zeszytu do robienia notatek z kursów internetowych. Każda zmiana koloru będzie oznaczać nowy kurs lub nowe zagadnienie. Tylko pomyśl - bez używania taśm washi, będziesz wiedziała, gdzie są jakie zapiski. 

  Notes na spirali z kartkami w kropki.

  Notes na spirali Clouds A5.

  Kołozeszyty

  Notesy na spirali są szczególnie często wybierane przez studentów. Nic dziwnego, można z nich wyrwać stronę bez ryzyka uszkodzenia całego notatnika. Zajrzyj do sklepu z notatnikami i znajdź notes idealny do doodlowania podczas nudnych wykładów. :) Kołozeszyty w kropki mają 128 stron grubego papieru o gramaturze 120 g/m2. Miękka okładka pokryta folią soft-touch sprawia, że notes na spirali jest dość lekki, a jednocześnie odporny na zniszczenia i zabrudzenia. Oczywiście sama spirala jest dopasowana kolorystycznie do wzoru okładki, tak aby kołozeszyt tworzył spójną całość.

   

  Mini notesy w kropki Devangari.

  Mini notesy w kropki. 

  Mini zeszyty

  Najmniejsze notesy w kropki w formacie zbliżonym do B7 świetnie sprawdzą się jako podręczny notatnik, miejsce na listy zakupów, szkicownik czy travel journal. Wiem, co mówię. Małe notatniki stworzyłam kilka lat temu, bo potrzebowałam najlepszego szkicownika do wyzwania Inktober. Malutkie zeszyty w kropki są wykorzystywane do opisywania podróżniczych przygód. Mały format sprawia, że nie ważą dużo i zmieszczą się do każdego plecaka. A Ty będziesz mogła na bieżąco opisywać swoje przeżycia w notesie z piękną okładką. Mini notesy sprzedawane są w zestawach po 3 wzory. Chodź do sklepu z notesami i znajdź notes idealny do spisywania swoich przygód.

   

  Travel journal dziennik podróży w mini notatniku w kropki.

  Mój tTravel journal z podróży do Nowego Jorku w mini notesach. 

   

  Porównanie notesów w kropki

  Znajdź notes idealny... Łatwo powiedzieć! W tabelce zebrałam informacje o wszystkich notatnikach w kropki Devangari. Wierzę, że krótkie porównanie notesów w kropki pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.

  Porównanie notesów w kropki.

   


  Agnieszka Cichecka - twórczyni notesów Devangari

   

  Blog chmura tagów
  Newsletter Zapisz się na newsletter
  Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
  Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl