DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Art Journal - jak zacząć?
Wskazówki jak zacząć prowadzić art journal.

   

 

Jeśli zastanawiasz się, czym jest Art Journal, przeczytaj mój pierwszy post o prowadzeniu Artystycznego Dziennika.

W tym artykule zebrałam kilka przydatnych rad na początek Twojej kreatywnej przygody. :)

1) Na początku przygotuj sobie:

- notes lub coś na kształt notesu (starą książkę, katalog, kalendarz etc.)
- ulubione media (u mnie są to: farby, brush peny, cienkopisy, zakreślacze itd.)

2) Jeśli korzystasz z notesu,
który posiada bardzo cienkie kartki - możesz skleić je ze sobą lub dokleić do nich fragmenty gazet, książek czy też inne rodzaje papieru (np. akwarelowy, z fakturą). Dzięki temu Twoja praca nie przebije na drugą stronę lub będzie można nanieść na nią kilka warstw różnych mediów. Polecam jednak od razu tworzyć w notesie o odpowiednio wysokiej gramaturze (czyli grubości) papieru. Będziesz mogła bez skrępowania tworzyć przy użyciu pisaków czy farb, a kartki nie będą przebijać. 

3) Do przyklejania różnych elementów
możesz używać w zasadzie dowolnego kleju: w sztyfcie, w taśmie, magic, wikol czy popularne zagranicą matowe medium akrylowe. Osobiście polecam klej w pisaku - jest trwały i nie ryzykujesz, że pobrudzisz nim palce lub przypadkiem przykleisz obrazek do biurka. 

4) Jeśli planujesz malować w swoim Art Journalu
dosyć intensywnie, warto, abyś zabezpieczyła strony w taki sam sposób jak robi się to np. z płótnem malarskim - przy użyciu białej farby akrylowej bądź specjalnego gruntu (gesso). Gesso najlepsze efekty daje nałożone dwukrotnie, krzyżując warstwy (jedna w poziomie, druga w pionie).
Po wyschnięciu takiej warstwy gruntu, uzyskamy podłoże o dobrej przyczepności dla farb akrylowych, olejnych czy plakatowych.

5) Wśród zebranych wcześniej inspiracji
 lub tego, co widzisz dookoła siebie, wybierz kształty, kolory, elementy, które najbardziej Ci się podobają lub przykuwają Twoją uwagę. Zanotuj je lub naszkicuj. Możesz też zebrać wycinki z gazet, znaleźć w nich wspólny motyw przewodni - kolorystykę, temat (np. wakacje, góry, wnętrza, ludzie) i stworzyć kolaż.

6) Odważ się - zacznij!
Pomaluj całą stronę lub jej fragment na ulubiony lub wybrany wcześniej kolor. Zacznij rysować proste kształty, figury otaczających Cię przedmiotów. Zapisz cytat lub słowa, które zapamiętałaś. Zanotuj, za co jesteś dziś wdzięczna - to z pewnością warte upamiętnienia. 

7) Nie poddawaj się - eksperymentuj!
Zazwyczaj jest tak, że wewnętrzny krytyk atakuje już w pierwszych kilkunastu minutach. To zupełnie naturalne - niestety większość z nas tak została wychowana i nauczona. Zapewniam Cię, że im dalej w las, tym więcej radości i swobody poczujesz z samego faktu tworzenia, a mniej będziesz przywiązywać do rezultatów. I o to w tym właśnie chodzi! Baw się! :)

 


Agnieszka Cichecka - twórczyni marki Devangari
Podobał Ci się mój artykuł? Wesprzyj moją działalność i udostępnij poniższą grafikę (wraz z linkiem do artykułu) w swoim ulubionym medium społecznościowym np. Pinterest czy Instagramie. To nic nie kosztuje, a dla mnie to nieoceniona pomoc w dalszym rozwoju mojej marki. :)
Jak prowadzić art journal - inspiracje 

 

Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl