DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Dlaczego warto być wdzięcznym?
Lista wdzięczności w Bullet Journal.
W codziennym pędzie, problemach, kredytach, kłopotach finansowych i osobistych, trudno dostrzec jak wiele dobra nas dotyka. Warto jednak czasem, mimo przeciwności losu, rozejrzeć się dookoła i zastanowić nad tym co mamy.

 

Czym jest wdzięczność?

Powstało wiele książek oraz badań dotyczących naszych nawyków i ich wpływu na nasze życie. Jednak najczęściej naszą wiedzę kierujemy ku wykorzystaniu ich w pracy, produktywności i jeszcze większej efektywności w naszej organizacji czasu. A gdyby tak okazało się, że poprzez nawyki możemy zbudować sobie naprawdę szczęśliwe życie? Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale to w jakim jesteś nastroju wpływa na całość Twojego dnia. Twój dzień z kolei ma wpływ na tydzień, tydzień na miesiąc, miesiące na lata. Okazuje się, że to co serwujesz sobie w swojej głowie na co dzień ma dalekosiężny wpływ na Twoje życie.

Twój mózg przyjmuje każde Twoje stwierdzenie za pewnik. Dlatego też tak ważne jest to, czym go karmisz i na czym skupiasz największą uwagę. Oczywiście trudno nie myśleć o ciężkich sytuacjach w naszym życiu, ale z pewności istnieje coś dobrego, choćby jedna rzecz, sytuacja, chwila, w ciągu dnia, za którą możemy być wdzięczni. Możesz być wdzięczna za wszystko, co masz. Za to, że nie pada, gdy masz ochotę pojeździć na rowerze. Za to, że jesteś zdrowa. Za to, że oczy, dzięki którym jesteś w stanie czytać te słowa.

W filmie użyłam: cienkopisów Tombow, brush penów Tombow Fudenosuke Twin oraz Tombow Dual ABT, notesu w kropki Starry Night oraz Black Stripe ze sklepu Devangari Art

 

Jak zacząć być wdzięcznym?

Siła wdzięczności jest niedoceniana. Nikt nie uczy nas jej w szkole i nie sugeruje, że możemy wybierać świadomie pozytywy, budując tym samym naszą postawę życiową. Każdą sytuację czy doświadczenie możesz przecież interpretować inaczej i znaleźć w niej pozytywy. Wszystko zależy od Ciebie!

Ćwiczenie uważności i wdzięczności wzmacnia się, kiedy połączymy je ze spisywaniem naszych przemyśleń. Dlatego też warto stworzyć sobie listę, którą sukcesywnie np. każdego wieczoru bądź poranka będziemy uzupełniać. Nie musimy skakać od razu na głęboką wodę. Wystarczy napisać 1 zdanie dziennie, określając za co możemy być wdzięczni.

Warto sięgnąć po notes, z którego korzystamy najczęściej (np. do Bullet Journal) albo osobnego, który będzie leżał na szafce nocnej aby zawsze o nim pamiętać. Gwarantuję Ci, że efekty w swoim samopoczuciu odczujesz już po tygodniu. Natomiast czytając swoje zapiski z całego miesiąca zobaczysz ile dobra i małych radości doświadczasz. Jest to naprawdę niesamowite - przekonaj się sama :) Zobacz, jak stworzyć dziennik wdzięczności na 3 lata w jednym notesie. 

Lista wdzięczności w Bullet Journal

 

 


 

 

Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl