Darmowa dostawa od 199zł | Wysyłka codziennie pon-pt
5 sposobów na dokumentowanie codzienności 0
26.jpg
Dokumentowanie codzienności, szkicownik Devangari Art

 

Od kilku lat na świecie można obserwować wyraźny trend ukierunkowany na kreatywne spędzanie czasu. Zdobywa on na popularności, ponieważ oprócz świetnej zabawy łączy ze sobą względy zdrowotne. Otóż wykonując konkretne twórcze aktywności z reguły skupiamy się na nich i na chwili obecnej, co stanowi formę medytacji. Ćwiczenia takie rozluźniają nas oraz przyczyniają się do zwiększenia wewnętrznej energii życiowej.

Jednym ze sposobów na prostą, a zarazem systematyczną twórczość jest dokumentowanie codzienności.

 

1.ZDJĘCIA

W dobie telefonów komórkowych i aparatów cyfrowych, zdjęcia są najprostszą formą zapisu chwili obecnej. Możemy chwytać najważniejsze momenty danego dnia lub narzucić sobie wyzwanie i opisać dzień za pomocą tylko jednego kadru.

Notesik w kropki, Devangari Art, polaroid

 

2.PAMIĄTKI

Wszelkie bilety, mapki, ulotki kinowe, fragmenty papierów do pakowania, ciekawe znaleziska ze spacerów, targów, kina, imprezy...wymieniać można w nieskończoność! Prawie wszystko świetnie sprawdzi się jako element przywołujący wspomnienia, jeśli my damy mu taką moc.

Notes Garden do Bullet lub ART Journal

 

3.NOTATKI

Obok zdjęć i pamiątek jest to najbardziej popularna forma zapisu codzienności, którą można prowadzić jako pamiętnik lub część/dział w Bullet Journalu. Niekiedy wystarczy tylko jedno zdanie, aby przywołać chwile, zapachy, miejsca i uczucia danego dnia.

Dziennik wdzięczności - notes w kropki Devangari Art

 

4. LISTA WDZIĘCZNOŚCI

O praktyce wdzięczności pisałam szerzej w tym poście.Gratitude Log” to nic innego jak zapisywanie codziennie jednej (lub więcej) rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni. I znowu, możemy napisać dosłownie 1 zdanie pod dniówką w BuJo, zrobić listę wdzięczności na cały miesiąc, lub przeznaczyć oddzielny notes na swoje przemyślenia.

5. RYSOWANIE

Choć wiele osób w tym miejscu odpuści i uzna, że nie ma odpowiedniego talentu, ja nadal  będę Was zachęcać do spróbowania. Rysunek, podobnie jak pismo odręczne, przekazuje o wiele większy pokład emocjonalny niż pierwsze 2 pozycje. Dodatkowo zmusza nas do większego skupienia i mimowolnego zastanowienia się nad tym co widzimy, a co chcemy przekazać słowami bądź liniami.

Szkicownik Devangari Art

 

Wszystkie powyższe elementy można połączyć ze sobą w jednym miejscu tworząc Art Journal (artystyczny dziennik lub Bullet Journal) albo segregator Project Life. A za kilka lat, pewnego zimowego lub jesiennego wieczoru, odczarować pochmurną rzeczywistość :)

 


 

5 sposobów na dokumentowanie codzienności

 


Inne posty o kreatywności

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl