DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Brush lettering - podstawowe kreski, wprawki
Jak zacząć brush lettering?

Chcesz rozpocząć piękną przygodę z brush letteringiem? Jestem w dobrym miejscu! Pokażę Ci 8 magicznych kresek - po ich wyćwiczeniu żadna litera nie będzie dla Ciebie wyzwaniem! Naprawdę! Wiesz dlaczego? Rozbijając litery na elementy pierwsze uzyskujemy kształty, które są powtarzalne. Kształty te są tzw. wprawkami do ćwiczenia podstawowych ruchów w brush letteringu, a ich opis znajdziesz poniżej.

Gdy już nabierzesz wprawy w stawianiu podstawowych linii, możesz przejść do pisania całych wyrazów. W moim sklepie znajdziesz tematyczne szablony do kaligrafii pędzelkowej oraz rozbudowany e-book, z którego dowiesz się wszystkiego, co przyda Ci się w brush letteringu. 

Pamiętaj - wszędzie tu obowiązuje podstawowa zasada brush letteringu - w górę kreska cienka, w dół gruba.

Zaczynamy!

 

Brush lettering - podstawowe kreski, wprawki 1

Gruba kreska w dół

Wykonywana poprzez zdecydowane, mocniejsze dociśnięcie końcówki brush pena do kartki. Sięga od linii górnej do podstawowej lub dolnej w zależności od litery. Możemy użyć ją w literach: p, k, b.

 

 

Ćwiczenia brush letteringu.

Łuk dolny

Zaczynamy od grubej kreski w dół biegnącej od linii środkowej, poprzez stworzenie łuku na linii bazowej i powrót do linii środkowej bez nacisku, tworząc cienką linię. Łuk używamy w literach: u, a, w oraz t i d (wydłużając grubą kreskę do linii górnej).

 

Brush lettering - wprawki

Łuk górny

Odwrotność łuku dolnego. Zaczynamy od cienkiej kreski biegnącej od linii podstawowej, tworzymy łuk dotykając linię środkową i wracamy do linii podstawowej naciskając mocniej końcówkę brush pena. Łuk używamy w literach: m, n.

 

Brush lettering - podstawowe kreski

Kreska rozpoczynająca / końcowa / łącznik

Cienka kreska, biegnąca od linii podstawowej do środkowej. Możemy nią rozpoczynać małe litery lub łączyć ze sobą litery, tworząc wyrazy. Czasami możemy wykorzystać ją również jako ozdobnik na końcu.

 

Kurs brush letteringu Devangari

Krzywa złożona / fala

Połączenie łuku górnego z dolnym. Rozpoczynamy cienką linią, przechodzimy w grubą po łuku i kończymy ponownie cienką, pomiędzy linią podstawową i środkową. Falę używamy w literach: m, n, x, y, v, h.

 

Nauka kaligrafii pędzelkowej.

Owal

Jest to owalne kółko, które najlepiej rozpoczynać w połowie pomiędzy linią środkową a podstawową, zaczynając od linii cienkiej, przechodząc w łuk, pogrubiając linię w dół i wracając do miejsca rozpoczęcia. Owal używamy w literach: o, a, d, g, q.

 

Kaligrafia pędzelkowa - podstawy

Pętla górna

Możemy rozpocząć ją od linii środkowej (powyżej lub poniżej), cienką kreską do góry w stronę linii górnej, a następnie tworząc mały łuk (pętelkę) i grubą kreskę w dół. Pętlę górną używamy do liter: f, b, h, l.

 

Kaligrafia pędzelkowa - kurs Devangari

Pętla dolna

Możemy rozpocząć ją od linii środkowej lub górnej (w zależności od wielkości litery), grubą kreskę w dół w stronę linii podstawowej (lub dolnej), a następnie tworząc mały łuk (pętelkę) i cienką kreskę w górę. Pętlę dolną używamy do liter: j, g, y. 

 


8 podstawowych kresek w brush letteringu - w formie wideo

 

Mam nadzieję, że spodobały Ci się kaligraficzne wprawki. Pamiętaj, nie zniechęcaj się po początkowych niepowodzeniach - to normalny etap nauki. :) Aby w pełni cieszyć się kaligrafią, wypróbuj najpierw brush peny dla początkujących i sprawdź arkusze ćwiczeń przygotowane na odpowiednim papierze (musi być grubszy i gładszy niż zwykły papier do ksero). Wszystko, co niezbędne do brush letteringu znajdziesz w moim sklepie. :)


 

Kaligrafia to moja wielka pasja, którą chcę przekazywać innym. Zapisz się do kreatywnego newslettera Devangari - co jakiś czas przyślę Ci nowe szablony, na których będziesz mogła ćwiczyć kaligrafię. 

 

A jeśli jesteś na początku swojej kaligraficznej drogi, weź udział w kursie "Brush lettering od podstaw". Nauczę Cię wszystkiego - od podstawowych kresek, po pisanie całych słów. Kurs jest dostępny tutaj: brushlettering.pl.

 


Devangari Art - O mnie - kaligrafia nowoczesna brush lettering
Podobał Ci się mój artykuł? Wesprzyj moją działalność i udostępnij poniższą grafikę (wraz z linkiem do artykułu) w swoim ulubionym medium społecznościowym np. Pinterest czy Instagramie. To nic nie kosztuje, a dla mnie to nieoceniona pomoc w dalszym rozwoju mojej marki. :) 
Darmowe arkusze z ćwiczeniami brush lettering 


Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl