Darmowa dostawa od 199zł | Wysyłka codziennie pon-pt
Brush lettering - podstawowe kreski, wprawki 0
186.jpg

Poznaj tych 8 magicznych kresek, a żadna litera nie będzie dla Ciebie wyzwaniem! Naprawdę! Wiesz dlaczego? Bo rozbijając litery na elementy pierwsze uzyskujemy kształty, które są powtarzalne. Kształty te są tzw. wprawkami do ćwiczenia podstawowych ruchów w brush letteringu, a ich opis znajdziesz poniżej. Pamiętaj - obowiązuje tu podstawowa zasada brush letteringu - w górę kreska cienka, w dół gruba. Zaczynamy!

 

Brush lettering - podstawowe kreski, wprawki 1

Gruba kreska w dół

Wykonywana poprzez zdecydowane, mocniejsze dociśnięcie końcówki brush pena do kartki. Sięga od linii górnej do podstawowej lub dolnej w zależności od litery. Możemy użyć ją w literach: p, k, b.

 

 

Brush lettering - podstawowe kreski, wprawki 2

Łuk dolny

Zaczynamy od grubej kreski w dół biegnącej od linii środkowej, poprzez stworzenie łuku na linii bazowej i powrót do linii środkowej bez nacisku, tworząc cienką linię. Łuk używamy w literach: u, a, w oraz t i d (wydłużając grubą kreskę do linii górnej).

 

Brush lettering - podstawowe kreski, wprawki 3

Łuk górny

Odwrotność łuku dolnego. Zaczynamy od cienkiej kreski biegnącej od linii podstawowej, tworzymy łuk dotykając linię środkową i wracamy do linii podstawowej naciskając mocniej końcówkę brush pena. Łuk używamy w literach: m, n.

 

Brush lettering - podstawowe kreski, wprawki 4

Kreska rozpoczynająca / końcowa / łącznik

Cienka kreska, biegnąca od linii podstawowej do środkowej. Możemy nią rozpoczynać małe litery lub łączyć ze sobą litery, tworząc wyrazy. Czasami możemy wykorzystać ją również jako ozdobnik na końcu.

 

Brush lettering - podstawowe kreski, wprawki 5

Krzywa złożona / fala

Połączenie łuku górnego z dolnym. Rozpoczynamy cienką linią, przechodzimy w grubą po łuku i kończymy ponownie cienką, pomiędzy linią podstawową i środkową. Falę używamy w literach: m, n, x, y, v, h.

 

Brush lettering - podstawowe kreski, wprawki 6

Owal

Jest to owalne kółko, które najlepiej rozpoczynać w połowie pomiędzy linią środkową a podstawową, zaczynając od linii cienkiej, przechodząc w łuk, pogrubiając linię w dół i wracając do miejsca rozpoczęcia. Owal używamy w literach: o, a, d, g, q.

 

Brush lettering - podstawowe kreski, wprawki 7

Pętla górna

Możemy rozpocząć ją od linii środkowej (powyżej lub poniżej), cienką kreską do góry w stronę linii górnej, a następnie tworząc mały łuk (pętelkę) i grubą kreskę w dół. Pętlę górną używamy do liter: f, b, h, l.

 

Brush lettering - podstawowe kreski, wprawki 8

Pętla dolna

Możemy rozpocząć ją od linii środkowej lub górnej (w zależności od wielkości litery), grubą kreskę w dół w stronę linii podstawowej (lub dolnej), a następnie tworząc mały łuk (pętelkę) i cienką kreskę w górę. Pętlę dolną używamy do liter: j, g, y.

 


8 podstawowych kresek w brush letteringu - w formie wideo


 

 

Zapisz się do newslettera i otrzymaj dostęp do bazy z darmowymi materiałami do brush letteringu - w tym arkusz z wprawkami z tego artykułu! :) 

 

 


O mnie - kaligrafia nowoczesna brush lettering
Brush lettering - inne posty

 


Komentarze do wpisu (0)

Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl