DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Asortyment Moje zakupy
  • Sklep

  • Notesy

  • Planery

  • Kaligrafia

  • Piśmiennicze

  • Prod. cyfrowe

  • % SALE

  • Nowości

  • Blog

  • Kontakt

  • Pomysły na tygodniówki w Bullet Journalu
    Pomysły na tygodniówki w Bullet Journalu

    Bullet Journal to metoda planowania opracowana przez Rydera Carrolla opierająca się na rozpisywaniu zadań w listach miesięcznych, tygodniowych i dziennych. We wcześniejszym wpisie opowiedziałam o najważniejszych założeniach systemu BuJo - zajrzyj do niego i dowiedz się, na czym to wszystko polega

    Tygodniówki, czyli weekly log, to jedne z najważniejszych stron w Bullet Journalu. To tu zapisujesz zadania, które chcesz wykonać w ciągu tygodnia. Tak jak zawsze - to Ty decydujesz, jak będą wyglądać Twoje rozkładówki tygodniowe. Mogą być wypunktowanymi listami zadań, bez nawet najmniejszych ozdobników. Mogą też być rozbudowanymi, pięknymi ilustracjami, które w dodatku będą spójne z tematem przewodnim na dany miesiąc w Twoim planerze. Najważniejsze, aby były funkcjonalne i pomagały Ci realizować Twoje cele

    Osobiście lubię, gdy moje weekly log są pięknie ozdobione i kolorowe. Ich tworzenie mobilizuje mnie do regularnej twórczości i wygospodarowania czasu na działanie off-line, na kartce papieru. Jeśli, podobnie jak ja, lubisz kaligrafię pędzelkową i chcesz doskonalić swoje umiejętności - zajrzyj do kaligraficznych szablonów do samodzielnego wydruku. Przy prowadzeniu swojego Bullet Journala przyda Ci się szczególnie ten: "Arkusze ćwiczeń do brush letteringu - Bullet Journal", który stworzyłam z myślą o użytkowniczkach tego systemu planowania. W arkuszach znajdziesz 220 słów związanych z BuJo, czyli: nazwy dni tygodnia i miesięcy, nagłówki stron i inne przydatne zwroty, po polsku i po angielsku. 

    Zauważyłam, że dostosowuję tematykę i kolory w BuJo do pory roku i kolorów występujących naturalnie w przyrodzie. Wiosną i latem chętniej rysuję botaniczne wzory (np. doodle liści, owoce). A jeśli decyduję się na kolor, to wybieram żywe barwy. Z kolei jesienią skłaniam się ku zgaszonym, stonowanym barwom. 

    W tym wpisie pokażę Ci kilka pomysłów na tygodniówki. Mam nadzieję, że zainspirują Cię do stworzenia małych dzieł sztuki w swoim Bullet Journalu. 

     

    Tygodniówki z podziałem na dni

    Chyba najprostszą formą tygodniówki jest taka, w której rozpisujesz zadania zaplanowane na każdy dzień. Często łączę sobotę i niedzielę razem i dodaję miejsce na zapiski dotyczące przyszłego tygodnia. 

    Tworzenie tygodniówek to dla mnie forma relaksu i okazja do kreatywności. Zobacz, ile tu się dzieje! W jednym weekly log połączyłam kolaż, kaligrafię i doodle. Za to właśnie uwielbiam Bullet Journal - nieograniczone pole do twórczych szaleństw, a jednocześnie całkowity brak przymusu. Jedna tygodniówka może być “na bogato”, a kolejna będzie już minimalistyczna, czarno-biała, ewentualnie z zakreśleniem kolorem dni. I to wszystko w ramach jednego notesu!  

    Inspiracje do Bullet Journal - tygodniówka

     

    Widzisz, tak jak pisałam wcześniej. Do narysowania tej tygodniówki potrzebowałam tylko czarnego i fioletowego brush pena. I też powstała estetyczna, a co najważniejsze - funkcjonalna rozkładówka tygodniowa

    Bullet Journal pomysły na tygodniówki

      

     

    Tygodniówki z podziałem na dni i zbiorczą listą zadań

    Innym, również bardzo popularnym, układem tygodniówek jest spisanie zadań na jednej stronie, a na drugiej przygotowanie rozpiski na poszczególne dni. Jeśli planujesz wykonać dużo zadań, ale niekoniecznie masz do każdego przypisaną konkretną datę - to doskonała opcja dla Ciebie. 

    Świetnie się sprawdza podział zadań w zależności od tego, czy mają być wykonane określonego dnia, czy nie. Po jednej stronie możesz zapisać przypomnienia o spotkaniach, mailach do wysłania lub rachunkach czekających na opłacenie. A po drugiej stronie wygospodarujesz miejsce na luźne notatki. 

    Minimalistyczna czarno-szara tygodniówka. Czarnymi brush penami wykaligrafowałam nagłówek, daty, a szarymi narysowałam ozdobne botaniczne doodle. 

    Jak zaplanować tydzień w Bullet Journalu


    Tu widzisz, że stronę z listą zadań podzieliłam na działy tematyczne. W ten sposób łatwiej mogę ogarnąć wszystko jednym szybkim spojrzeniem. 

    Bullet Journal weekly log

     

    Kolejna prosta tygodniówka. Czarnym cienkopisem narysowałam kwiaty magnolii. 

    Minimalistyczny Bullet Journal

     

    Jak widzisz, nie wszystkie moje weekly log są czarne lub rysunkowe. ;) W tej tygodniówce postawiłam na granat połączony ze złotem i minimalizm. Planowanie (i realizowanie!) zadań w tak pięknym Bullet Journalu to czysta przyjemność. 

    Bullet Journal przykładowe strony

     

    Poniższą rozkładówkę przygotowałam w notesie z czarno-białym papierem (przeczytaj więcej podpowiedzi jak używać tych niecodziennych notesów). Zmienny kolor stron daje mi nowe pole do kreatywnych eksperymentów. :) Spójrz, jak czarne kartki podbijają kolory. Tygodniówkę stworzyłam przy użyciu akrylowych brush penów Karin i żelopisów Gelly Roll Moonlight. 

    Inspiracje do weekly log w Bullet Journal

     

    Tygodniówki z datami na środku stron

    Jeśli poszukujesz ciekawszego, bardziej niecodziennego układu tygodniówek, wykaligrafuj daty w połowie strony. Czasem stosuję ten układ w moim Bullet Journalu. Przekonaj się, czy Tobie też się spodoba. 

    Tę letnią, energetyzującą rozkładówkę z truskawkami narysowałam brush penami Ecoline i Tombow Dual. Zobacz, że zaplanowałam też miejsce na future log, czyli spis zadań na przyszłość - w tym przypadku na tydzień. Obejrzyj filmik, w którym krok po kroku pokazuję, jak wykonać truskawkową rozkładówkę tygodniową. 

    Bullet Journal pomysł na weekly log



    Gwiezdna tygodniówka idealnie pasuje do notesu z czarnym papierem. Możesz zapisać w niej swoje plany na podbój kosmosu. ;) Chcesz zobaczyć inne proste kosmiczne doodle? Zapisz się do mojego newslettera - jednym z prezentów za zapis jest arkusz z rysunkami ciał niebieskich - gwiazd, planet, komet, a nawet całych konstelacji! 

    Planer rozkład tygodnia

    Postaw na dobry notes

    Co ważne, moje notesy przyjmą wszystkie Twoje artystyczne eksperymenty. Doskonałej jakości papier o gramaturze 120 g/m2 (lub aż 150 g/m2 w notesach w twardej oprawie) będzie doskonałym podłożem dla Twoich prac. Co ważne - notesy Devangari rozkładają się w dowolnym miejscu idealnie na płasko, możesz więc wygodnie wykorzystać całą powierzchnię stron. 



    Planuj tak, jak lubisz

    Część osób zniechęca się do prowadzenia Bullet Journala, bo myśli, że esencją tego systemu planowania są przepiękne, starannie wykaligrafowane tygodniówki. To nieprawda. Jeśli, tak jak ja, lubisz tworzyć, rysować, malować, projektować kolaże - w BuJo znajdziesz na to miejsce. A jeśli nie chcesz w ten sposób spędzać czasu - możesz z powodzeniem planować na stronach bez żadnych ozdobników, w minimalistyczny sposób. 

    Metodą prób i błędów sprawdzaj, które tygodniówki będą najbardziej funkcjonalne dla  Ciebie. A może wymyśliłaś jeszcze inne układy? Oznacz mnie na Instagramie, chętnie się zainspiruję! :) 

     


     

    Agnieszka Cichecka to twórczyni marki Devangari Art.

    Podobał Ci się mój artykuł? Wesprzyj moją działalność i udostępnij poniższą grafikę (wraz z linkiem do artykułu) w swoim ulubionym medium społecznościowym np. Pinterest czy Instagramie. To nic nie kosztuje, a dla mnie to nieoceniona pomoc w dalszym rozwoju mojej marki. :)

    Udostępnij post blogowy o tygodniówkach w bullet journal.

    Blog chmura tagów
    Newsletter Zapisz się na newsletter
    Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
    Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
    do góry
    Sklep jest w trybie podglądu
    Pokaż pełną wersję strony
    Sklep internetowy Shoper.pl