DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Co zamiast kalendarza? Planer książkowy bez dat!
Co zamiast kalendarza? Planer książkowy bez dat!

Planowanie analogowo wciąż ma się dobrze. Mimo cyfrowych alternatyw część osób nadal wybiera papier i długopis. Wciąż korzystamy ze spisów zadań w notesie, zapisujemy spotkania w kalendarzu, a listy zakupów na luźnych kartkach. W tym wpisie opowiem Ci o tym, dlaczego warto planować ręcznie. Pokażę ci też świetną alternatywę dla kalendarza: planer niedatowany.

Po co planować na papierze?

Zastanawiasz się, po co planować na papierze? Może myślisz, że wszystko załatwią aplikacje? Nie ukrywam, współdzielona z partnerem lub współlokatorem lista zakupów czy kalendarz to olbrzymie ułatwienie. Ale wiem, że całkowita rezygnacja z planowania analogowo nie wchodzi w rachubę (w moim przypadku).

Dlaczego warto planować w papierowym planerze?

 • Lepiej kontrolujesz liczbę zadań. Ograniczone miejsce w notatniku sprawi, że nie przesadzisz z listą zadań na dany dzień. Czego nie można powiedzieć o wersji cyfrowej, prawda? ;)
 • Pisanie ręcznie korzystnie wpływa na pracę mózgu i naszą kreatywność. Przeczytaj więcej o sposobach pobudzania kreatywności.
 • Chcesz coś zapamiętać? Zanotuj informację ręcznie, a lepiej ją zapamiętasz. Dzieje się tak, ponieważ pisanie analogowe angażuje nas bardziej niż stukanie w klawiaturę telefonu czy komputera.
 • Skreślenie wykonanego zadania da Ci większą satysfakcję niż odhaczenie check-boxa w aplikacji.
 • Przez kontakt z długopisem i papierem możesz odpocząć od wpatrywania się w ekran komputera.
 • Nie musisz pamiętać żadnych haseł ani nigdzie się logować. Przyznaj, czy też Cię to już męczy?
 • Możesz używać tak wielu cudownych akcesoriów piśmienniczych i papierniczych! ;)

 

Kalendarz niedatowany

Tydzień zaplanowany w kalendarzu bez dat Devangari Night Sky

 

Dlaczego warto korzystać z papierowego kalendarza?

Tradycyjny papierowy kalendarz w formie książki w twardej oprawie ma wierne grono fanów i użytkowników. Zastanówmy się, dlaczego niektórzy z nas sięgają po kalendarze.

 • Kontrola nad spotkaniami, wizytami lekarskimi, ważnymi terminami — gdy zapiszesz datę w kalendarzu, będziesz o niej pamiętać.
 • Kalendarz możesz wziąć ze sobą wszędzie, nie potrzebujesz do niego żadnych akcesoriów.
 • Nawyk zapisywania zadań i planowania ułatwia dotrzymywanie terminów i wywiązywanie się ze zobowiązań.
 • Organizacja życia domowego i zawodowego jest łatwiejsza, gdy terminy i cele zapisujesz w jednym miejscu.
 • Sentymentalna wartość: Dla niektórych osób papierowy kalendarz może mieć większą wartość sentymentalną niż cyfrowy, ponieważ można w nim przechowywać ważne wspomnienia, notatki czy osobiste refleksje, tworząc rodzaj pamiętnika z ważnymi wydarzeniami życiowymi.

Co zamiast kalendarza? Planer książkowy bez dat!

Książkowy planer to alternatywa dla kalendarza. Planer niedatowany sprawdzi się idealnie u osób, które lubią swobodę, jaką daje bullet Journal. A z drugiej strony doceniają wygodę i nie chcą tracić czasu na przygotowywanie tabelek. Kalendarz niedatowany możesz zacząć prowadzić w dowolnym momencie roku. To świetne rozwiązanie dla nauczycieli, studentów lub uczniów. A może jako początek roku traktujesz swoje urodziny? Czemu nie!

Jakie przewagi ma planer bez dat nad kalendarzem?

 • Układ dnia i tygodnia w planerze zależy od Ciebie — skorzystaj z moich inspiracji lub wymyśl swój sposób
 • Możesz zacząć w dowolnym momencie roku — nie czekaj do stycznia, ale zacznij planować już dziś
 • Zawsze możesz zrobić sobie przerwę. Brak daty na stronach sprawi, że ich nie zmarnujesz, tylko wykorzystasz później
 • Elastycznie dostosuj miejsce potrzebne w danej chwili. Na pewno zdarza się, że potrzebujesz dodatkowych stron na zaplanowanie większych wydarzeń, w niedatowanym planerze nie ma z tym problemu.
 • W planerze książkowym znajdziesz miejsce na Twoją twórczość. Skorzystaj z naklejek, by ozdobić swój kalendarz bez dat.
 • Dodatkowe strony możesz przeznaczyć na habit tracker, monitoring Twojego budżetu i kontrolę wydatków.

 

Kalendarz książkowy

Niedatowany kalendarz książkowy B5 Devangari Garden

 

Czy w planerze mogę planować dzień, tydzień i miesiąc tylko w jeden sposób?

Nie! W tradycyjnym kalendarzu używasz przygotowanych wcześniej układów dnia, tygodnia i miesiąca.

Chciałam, aby planer Devangari dawał Ci tak wielką swobodę jak Bullet Journal. Dlatego zaprojektowałam w nim delikatne linie, które pomogą Ci w wizualnym zaplanowaniu tygodnia. Przekonasz się jednak, że pozostawiają Ci one duże pole do kreatywności. Zajrzyj do wpisów, w których pokazywałam inspiracje do korzystania z planera.

Widzisz? Ciągle możesz zmieniać układ stron. A gdy znajdziesz swój idealny sposób, bez trudu zastosujesz go w pozostałych tygodniach.

Kalendarz niedatowany — czym się różni od Bullet Journala?

Bullet Journal to elastyczny system planowania, który możesz dowolnie dostosować do swoich potrzeb. Jego sednem są listy zadań i przenoszenie tych zadań między dniami i tygodniami. Zajrzyj do starszego wpisu i dowiedz się więcej o planowaniu w Bullet Journalu.

Planowanie w kalendarzu książkowym niedatowanym jest podobne do prowadzenia BuJo. Tak samo jak w notesie, w planerze to Ty wpisujesz datę. Możesz przeznaczyć więcej miejsca na rozpisanie większych projektów. Bez problemu też możesz zrobić sobie przerwę i przez kilka tygodni nie notować nic, bez poczucia, że zmarnujesz strony.

Największa różnica polega na tym, że w Bullet Journalu musisz samodzielnie zaprojektować wygląd strony. W planerze Devangari przygotowałam uniwersalne podpowiedzi, które pomogą Ci w optymalnym dostosowaniu planera do Twoich potrzeb. Podobnie jak BuJo planer możesz dowolnie ozdabiać. Sprawdź, jak ozdobić Bullet Journal i planer. Dodatkowe strony w planerze możesz przeznaczyć na habit trackery, minimalistyczny reading journal, czy doodlowanie.

 

Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl