DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Planer miesięczny Devangari — 4 pomysły na planowanie miesiąca
Planer miesięczny Devangari — 4 pomysły na planowanie miesiąca

Planowanie w planerze miesięcznym to świetny sposób na zorganizowanie swojego czasu, celów i marzeń. W odróżnieniu od zapisków w planerze tygodniowym z bieżącymi planami, notatki na miesiąc są krótsze. Planując miesiąc, skupiamy się na celu, który chcemy osiągnąć. W tym wpisie pokażę Ci 4 pomysły na kreatywne zaplanowanie miesiąca w planerze niedatowanym Devangari.

Jeśli nie znasz planera niedatowanego, zacznij od wpisu o tym, co to jest planer niedatowany i jak z niego korzystać. Sprawdź też inspiracje na planer tygodniowy i pomysły na zaplanowanie lub podsumowanie roku w kalendarzu bez dat.

Od jakiego miesiąca zacząć planować?

Każdy wie, że pierwszy miesiąc roku to styczeń. Ale czy też tak czujesz? Może w styczniu nie dzieje się nic przełomowego i ta zmiana jest nieco naciągana? Zastanów się nad tym. Czujesz, że nowy czas zaczyna się w styczniu, czy może w innym miesiącu?

Piszę o tym dlatego, że często spotykam się z opinią, że to wrzesień lub październik jest przełomową granicą. Jako uczniowie to wtedy szliśmy do kolejnej klasy. A nawet gdy już skończysz przygodę z edukacją, wciąż spora część Twojego życia może się kręcić wokół roku szkolnego czy akademickiego. Choćby dlatego, że teraz to Twoje dzieci chodzą do szkoły, a firmowy urlop przypada latem.

Tradycyjne książkowe kalendarze w notesie nie dają Ci możliwości wyboru, od kiedy chcesz je prowadzić. Na rynku pojawiają się oczywiście kalendarze dla ucznia, nauczyciela czy studenta. Ale w ich przypadku znów czeka Cię cały proces porównywania rozkładówek, papieru, ograniczony wybór okładek. Widzisz, do czego zmierzam? W planerze niedatowanym Devangari możesz dostosować wszystkie rozkładówki do swoich potrzeb. Planowanie swojego czasu i obowiązków jest przyjemniejsze i bardziej efektywne, gdy robisz to tak, jak lubisz.

 

planer bez dat

Planowanie miesiąca w planerze bez dat.

 

Tradycyjny planer miesięczny w tabelce

Planowanie miesiąca w prostej tabelce to skuteczna metoda na zapanowanie nad swoim czasem i życiem. Na pewno znasz ją z Bullet Journali w notesach. W górnym rzędzie tabelki wpisz nazwy dni tygodnia, a komórki uzupełnij datami. Jeśli tego potrzebujesz, po lewej stronie wpisz numery tygodni. Na dole strony przewidziałam miejsce na notatki, habit tracker lub doodle.

Tabelka z rozrysowanym miesiącem pozwoli Ci jednym spojrzeniem ogarnąć informacje na najbliższe 30 dni. Wpisz w niej najważniejsze wydarzenia, zarówno prywatne, jak i zawodowe. Dzięki delikatnym kropkowanym liniom możesz wychodzić z zadaniami poza kwadracik, jeśli część boxów nie jest wypełniona.

Aby łatwiej zapanować nad zapiskami w kalendarzu planerze, używaj kolorów. Postaraj się przypisać im znaczenie. Na przykład: niebieskim zapisuj wydarzenia prywatne, zielonym — obowiązki zawodowe, a czerwonym nadchodzące urodziny.

 

plan miesiąca w kalendarzu bez dat

Plan miesiąca w kalendarzu bez dat

 

Dopasuj kalendarz do swoich potrzeb

Jeśli w weekendy masz mniej planów, połącz sobotę i niedzielę razem. Zyskasz wtedy miejsce na priorytety, notatki lub doodle.

A może studiujesz zaocznie lub pracujesz w weekendy i potrzebujesz więcej miejsca na swoje plany? Nie ma problemu! Wystarczy, że powiększysz powierzchnię na planowanie soboty i niedzieli. Nie musisz już szukać specjalnego kalendarza, porównywać rozmaitych rozkładówek, czy zaklejać nadrukowanych dni tygodnia, by dopasować je do siebie. W kalendarzu niedatowanym to wszystko zależy od Ciebie i Twoich potrzeb.

Miejsce na dole możesz przeznaczyć na tracker nawyków na miesiąc lub na dodatkowy tydzień — jeśli dany miesiąc ma 6 tygodni. Podpowiem, że w 2024 roku wrzesień i grudzień mają 6 tygodni.

Plan zadań dla całej rodziny z podziałem na osoby i dziedziny

Możesz też przerobić rozkładówkę z układem miesięcznym na wygodny plan zadań dla całej rodziny (albo zespołu, jeśli prowadzisz małą firmę). Podziel obie strony mniej więcej na pół (ułatwią Ci to wykropkowane linie). W poszczególnych rzędach zapisz obszary zadań, np. sprzątanie, posiłki, zakupy, wynoszenie śmieci lub opiekę nad zwierzakiem. W poszczególnych komórkach wpisz zadania każdego członka rodziny.

Uwaga! Choć papier przyjmie wszystko, planuj realnie. Na co Ci plan, który pięknie prezentuje się na papierze, ale jest nie do zrealizowania? Będzie tylko źródłem frustracji.

 

 

Lista obowiązków rodziny w kalendarzu

W planerze niedatowanym możesz zapisać obowiązki całej rodziny.

 

Minuta kreatywności codziennie, przez miesiąc

To pomysł zwłaszcza dla osób, które korzystają z innych układów miesiąca. Na przykład przeplatają tabelkami miesięcznymi tygodniówki w planerze niedatowanym. Pokazywałam taką możliwość we wpisie o planowaniu tygodniowym - tutaj.

Tabelka z rozrysowanym miesiącem to idealne miejsce, by wyrabiać sobie nawyk codziennej kreatywności. Okienko o powierzchni 7 × 7 kratek jest w sam raz — nie za duże i nie za małe. Ćwicz w nim kaligrafię. Lub po prostu rysuj. Doodle, mandale, koloruj kwadraciki — co Ci w duszy gra. Stosunkowo mała powierzchnia zdejmuje z Ciebie presję ogromnej inwestycji czasowej. Przekonasz się, jak fajnie ta rozkładówka będzie wyglądała po miesiącu (a komplet 12 po roku).

Bingo lub bucket-list

Strony z rozkładem na miesiąc w niedatowanym planerze możesz przeznaczyć na kreatywne bingo lub bucket-list. Zastanów się, co chciałabyś zrobić w miesiącu i zapisz lub narysuj to. A potem postaraj się w ciągu miesiąca poskreślać, jak najwięcej pól, realizując te przyjemności. Self-care i balans jest bardzo istotny. Pamiętaj o sobie. ✨

 

lista marzeń w planerze

Bucket list lub dziennik wdzięczności w planerze

 

Dziennik wdzięczności

Nie raz już pisałam o tym, że prowadzenie dziennika wdzięczności ma cudowny wpływ na naszą psychikę i samopoczucie. Dlaczego warto być wdzięcznym? Zauważanie pozytywnych aspektów naszego życia jest jak trening. Ćwicz się w dostrzeganiu piękna na co dzień. We wpisie o dzienniku 3-letnim pokazałam Ci, jak zebrać piękne wspomnienia z 3 lat.

Jak praktykować wdzięczność w planerze miesięcznym?

Opisz tabelkę tak, jak do typowego planowania miesiąca. Ale zamiast uzupełniać ją na przyszłość, zajrzyj do niej codziennie na koniec dnia. Postaraj się codziennie zapisać 2-3 rzeczy, za które jesteś wdzięczna. Aby było Ci łatwiej, na górze tabelki napisz: Jestem wdzięczna za... lub To był dobry dzień, bo...

Zaufaj mi. Już w połowie miesiąca będziesz pod wrażeniem.

Jak widzisz, strony miesięczne możesz wykorzystać nie tylko, by zaplanować miesiąc. Możesz w nich zrobić też habit tracker, dziennik wdzięczności czy spis obowiązków całej rodziny. Miesiąc możesz zaplanować na jednej z dodatkowych rozkładówek tygodniowych. W planerze niedatowanym Devangari znajdziesz ich aż 65.

 

 


 

Kreatywna Grupa na Facebooku

Podobał Ci się mój artykuł? Wesprzyj moją działalność i udostępnij poniższą grafikę (wraz z linkiem do artykułu) w swoim ulubionym medium społecznościowym np. Pinterest czy Instagramie. To nic nie kosztuje, a dla mnie to nieoceniona pomoc w dalszym rozwoju mojej marki. :)

Planowanie miesiąca w kalendarzu bez dat

 

Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl