DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka 24h ✦ info@devangari-art.pl
Jak zaplanować rok w planerze rocznym Devangari?
Jak zaplanować rok w planerze rocznym Devangari?

To kolejny wpis na blogu, w którym pokazuję Ci pomysły na planowanie w planerze niedatowanym. Zajrzyj do pozostałych, aby sprawdzić, jak wykorzystać tabelki tygodniowe i miesięczne.

W tym wpisie pokażę Ci, jak możesz wykorzystać dwie rozkładówki z widokiem rocznym z niedatowanego planera Devangari.

Czy warto planować rok i robić postanowienia noworoczne?

Tak! Choć rok może wydawać się bardzo odległą perspektywą... Ale wbrew pozorom 12 miesięcy to wcale nie jest tak dużo. Oczywiście nie chodzi o to, byś dokładnie wiedziała, co będziesz robić w poszczególne dni. Mówiąc o planowaniu roku mamy raczej na myśli ogólne cele niż konkretne zadania. Plan roku może być drogowskazem. Tak jak One Little Word. Skorzystaj z niego, by pamiętać o tym, co dla ciebie ważne w życiu.

A podsumowanie? Po co zastanawiać się nad tym, co już było?

Planowanie czy podsumowywanie zadań i wydarzeń z całego roku to ważne elementy skutecznego zarządzania czasem. Planując, ustalasz priorytety, cele, zadania i strategie działania. Natomiast w podsumowaniu łapiesz szerszą perspektywę. Widzisz, ile zrobiłaś przez określony czas i przy okazji weryfikujesz, czy planów nie było za dużo. ;) Sprawdzasz, czy postanowienia noworoczne były tym, na czym naprawdę Ci zależało albo czy była przestrzeń, aby je zrealizować.

 

Postanowienia noworoczne i organizacja czasu w planerze bez dat

Zobacz najciekawsze pomysły na zaplanowanie roku.

 

Sposoby na wykorzystanie widoku rocznego w kalendarzu bez dat

W planerach niedatowanych Devangari znajdziesz 2 rozkładówki z widokiem rocznym. To proste tabelki, w których to Ty wpisujesz nazwy miesięcy lub... No właśnie. Przeczytaj wpis i przekonaj się, że niedatowany kalendarz daje Ci o wiele więcej możliwości zaplanowania roku niż tradycyjny. Nie ograniczaj się do postanowień noworocznych. Nie rozpisuj też szczegółowo zadań na cały rok.

Zobacz 6 podpowiedzi, jak zaplanować lub podsumować rok w planerze niedatowanym.

Sposób 1 - Połączenie prywatnego i zawodowego planera rocznego

Na pewno dobrze wiesz, że codzienność to żonglowanie prywatnością i obowiązkami zawodowymi. Trzeba o tym pamiętać, biorąc się za organizację czasu. Dlatego pierwszy układ w planerze rocznym to połączenie części osobistej i zawodowej, związanej z pracą.

Na każdej stronie zmieścisz po 6 miesięcy. Wykropkowana linia pomoże Ci podzielić każdy miesiąc na pół.

Sposób 2 - Kilka skrótowych kalendarzy

Na czterech stronach z widokiem miesięcznym zmieścisz kilka rocznych kalendarzy. W ten sposób możesz wydzielić niektóre obszary Twojego życia, np. rozdzielić informacje o urodzinach, ważnych rocznicach i rodzinnych uroczystościach od zaplanowanych w pracy projektów.

 

Planer niedatowany Devangari

Pomysły na zaplanowanie roku w planerze.

 

Sposób 3 - Zaplanuj poszczególne obszary w każdym miesiącu

Jeśli potrzebujesz więcej miejsca na notatki w każdym miesiącu, zaplanuj swój rok, wykorzystując dwie rozkładówki. Każda pionowa kolumna będzie innym miesiącem. Linie podziału pomogą Ci podzielić kolumnę na 4 części, czyli 4 kategorie.

Przykładowe obszary planowania to np.

  • ważne daty: urodziny, rocznice, święta
  • plany i cele prywatne
  • wyjazdy zawodowe
  • wakacje
  • projekty, które chcesz zrealizować

W planerze niedatowanym na pewno starczy Ci na wszystko miejsca, bo są w nim 2 rozkładówki z widokiem rocznym. 

Sposób 4 - Planowanie kwartalne

Twoja praca wymaga planowania kwartalnego albo korzystasz z metody 12-stu tygodni? Nie ma problemu! W widoku rocznym w planerze niedatowanym jest odpowiedni i do tego. Wystarczy, że jedną stronę podzielisz na dwie równe części. W ten sposób otrzymasz cztery kwartały na dwóch stronach.

Sposób 5 - Koło życia

Wiesz, o co chodzi w Kole Życia? To dość popularne narzędzie coachingowe. Aby z nim pracować, podziel swoje życie na kilka obszarów, np. zdrowie, relacje, realizacja pasji, praca, podróże, self-care itd. Następnie oceń swój stopień zadowolenia z poszczególnych obszarów. W rezultacie być może zobaczysz, że w niektórych obszarach jest świetnie, ale inne są nieco zaniedbane. Taka ocena nie musi mieć kształtu koła. Przy każdym obszarze możesz wpisać wynik w skali od 1 do 10 lub zamalować kratki w 1. linijce przy każdej kolumnie tej tabeli.

Jak wykorzystać to w planowaniu i organizacji?

Możesz zaplanować, jak będziesz pracować nad poszczególnymi obszarami. Pamiętaj jednak, że nie da się realizować na każdym polu w 100%. Czas jest tym, co mamy najcenniejszego. Jednocześnie, mamy go bardzo ograniczoną ilość.

 

Podsumowanie roku w Bullet Journal

Kalendarz bez dat to dobre miejsce do podsumowania roku i praktykowania wdzięczności.

 

Sposób 6 - Podsumowanie roku miesiąc po miesiącu

Tabelka z planerem rocznym to idealne miejsce na podsumowanie 12 miesięcy. Pomyśl, jak fajnie będzie zobaczyć, co fajnego lub ważnego wydarzyło się w danym miesiącu. Po jakimś czasie zapominamy wspomnienia. A dzięki prostemu podsumowaniu, jest prosta szansa, że pozostaną żywe w Twojej pamięci. Możesz tu wklejać zdjęcia, kolaże, bilety z wakacji... Lub pisać listy w punktach.

Dlaczego warto robić podsumowanie roku?

Podsumowywanie roku sprawia, że zatrzymujesz się na chwilę refleksji. Warto znaleźć na to czas. Refleksja nad sobą i swoimi działaniami sprzyja rozwojowi osobistemu i zwiększa samoświadomość. Jak wiesz, widzę wielką wartość w autorefleksji i praktykowaniu wdzięczności. Dlatego temat podsumowań jest mi szczególnie bliski.

Zobacz, czemu ja regularnie przeprowadzam podsumowania:

  • Widzę, co było trudne
  • Dostrzegam, nad czym muszę jeszcze popracować
  • Doceniam, co osiągnęłam
  • Wyciągam wnioski na przyszłość, np. na kolejny rok
  • Wiem, co chcę zmienić, aby uniknąć części problemów
  • Ponownie cieszę się ze wspaniałych wydarzeń

Podsumowanie roku daje poczucie dumy i satysfakcji. Pomaga też zaakceptować, że... bywa różnie, ale idziemy do przodu.

Tak jak wspomniałam na początku, w planerze niedatowanym są 2 rozkładówki z widokiem rocznym. Dzięki temu możesz wypróbować różne opcje, jak zaplanować rok. Dodatkowe puste strony możesz wykorzystać na zapisanie postanowień noworocznych.

I jak? Czy znalazłaś tu sposób dla siebie? A może masz inne pomysły? Pokaż, jak planujesz w planerze niedatowanym Devangari.

 

 

 


 

Kreatywna Grupa na Facebooku

Podobał Ci się mój artykuł? Wesprzyj moją działalność i udostępnij poniższą grafikę (wraz z linkiem do artykułu) w swoim ulubionym medium społecznościowym np. Pinterest czy Instagramie. To nic nie kosztuje, a dla mnie to nieoceniona pomoc w dalszym rozwoju mojej marki. :)

Planowanie roku w planerze bez dat

 

Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Zostaw swój e-mail, aby dowiedzieć się więcej o journalingu i kaligrafii oraz uzyskać 10% zniżkę na pierwsze zakupy
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl