DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Asortyment Moje zakupy
  • Sklep

  • Notesy

  • Planery

  • Kaligrafia

  • Piśmiennicze

  • Prod. cyfrowe

  • Zestawy

  • % SALE

  • Nowości

  • Blog

  • Kontakt

  • Brush peny dla początkujących - wielki test (część 2)
    Na co zwrócić uwagę przy wyborze brush pena?
    Brush peny można podzielić na wiele sposobów. Jednym z nich jest elastyczność i wielkość końcówki. W poprzednim poście przedstawiłam Wam pisaki o stosunkowo małych, “zbitych”, filcowych końcówkach, które świetnie sprawują się przy drobniejszym kroju pisma np. przy wykonywaniu tytułów w Bullet Journal.

    Brush lettering jest moją wielką pasją i chcę zachęcić wszystkich do rozpoczęcia przygody z kaligrafią pędzelkową. Specjalnie dla początkujących adeptów tej sztuki stworzyłam arkusze ćwiczeń z kaligraficznymi podstawami - ich opanowanie to pierwszy krok niezbędny do tworzenia pięknych napisów. Aby je otrzymać, dołącz do kreatywnego newslettera Devangari. Wkrótce zaproszę Cię do kursu brush letteringu od podstaw, dla osób początkujących - zapisz się na listę zainteresowanych, a dostaniesz dostęp do darmowej lekcji oraz inne gratisy. 

    W tym artykule omówię brush peny z wyraźnie większą końcówką - medium (średnią) - odpowiednie dla osób początkujących i rozpoczynających swoją przygodę z nowoczesną kaligrafią.

    Kuretake Hikkei - brush pen ze średnią końcówką - medium

     

    Oba brush peny pochodzą od japońskiej firmy Kuretake. Końcówki są większe od Tombow Fudenosuke czy Pentel Touch, ale różnią się kształtem i elastycznością od Tombow Dual ABT. Można je porównać także do pisaków: Bimoji Medium czy Mangaka Flexible Medium.

    Na marginesie dodam, że metaliczne brush peny będą wyglądały fenomenalnie w notesie z czarnym papierem

    Brush pen Kuretake Fudebiyori Metaliczny

    Końcówka umożliwia wykonanie znacznie grubszej linii po dociśnięciu pisaka do papieru i wyjątkowo cienkiej używając jej w delikatny sposób np. rysując linię ku górze. Dzięki temu można stworzyć większe i bardziej wyraziste napisy np. w formie cytatów zdobiących strony Bullet Journala.

     

    Brush peny te świetnie sprawdzają się także w rysowaniu. Artyści szczególnie upodobali sobie wersję czarną - np. Kuretake Hikkei Medium -  wykorzystując ją do tworzenia portretów, mangi, czy po prostu szybkich szkiców, które nabierają dynamizmu dzięki zróżnicowaniu grubości linii.

     

    Dodatkowym atutem są metaliczne odcienie Kuretake Fudebiyori, którymi z powodzeniem można pisać po czarnym oraz różnokolorowym papierze - nie tylko białym, co możesz obejrzeć na filmie poniżej:

     

    Pamiętaj, że warto wybrać odpowiedni papier do brush letteringu. Kaligrafowanie na grubym i gładkim papierze jest przyjemniejsze i bardziej satysfakcjonujące. Możesz wybrać notesy Devangari lub zeszyty ćwiczeń do kaligrafii

     


     

    Brush peny dla początkujących - wielki test (część 2)

     


     
    Blog chmura tagów
    Newsletter Zapisz się na newsletter
    Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
    Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
    do góry
    Sklep jest w trybie podglądu
    Pokaż pełną wersję strony
    Sklep internetowy Shoper.pl