DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Kreatywne wystąpienia na TED Talks - Typografia, Twórcza kradzież, Bezużyteczne wynalazki
Polecane wystąpienia na TED talks o kreatywności.
 

Zacznijmy może od początku - czym właściwie jest TED Talks?

Zgodnie z opisem na Wikipedii: TED (Technology, Entertainment and Design - Technologia, Rozrywka i Design) - to marka konferencji naukowych organizowanych corocznie przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Celem konferencji jest popularyzacja, jak głosi motto, "idei wartych propagowania (ideas worth spreading)".

Wiele z wystąpień w ramach konferencji TED dotyczy artystycznego podejścia do życia, rozwoju i kreatywności. To prawdziwa kopalnia inspiracji. Zdaję sobie sprawę, że jeśli nie miałaś jeszcze kontaktu z wystąpieniami TED Talks, to ich mnogość może powodować uczucie dezorientacji i przyprawić o zawroty głowy. Ale spokojnie. :) Postanowiłam podzielić się z Tobą listą z mojego BuJo, gdzie zapisywałam, moim zdaniem, najciekawsze i najbardziej wartościowe wykłady o tematyce kreatywności i działalności twórczej. Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się ze mną swoimi odkryciami. :)

Choć większość wystąpień jest w języku angielskim, często dołączone są do nich napisy w języku polskim. Zgodnie z zasadą propagowania idei. :)

 

Matthew Carter - "My life in typefaces"

Spójrz na dowolną książkę, czasopismo, w ekran lub półkę sklepową - wszędzie dookoła otacza Cię typografia. W dodatku spora szansa jest na to, że zaprojektowana przez Matthew Cartera. W tym uroczym przemówieniu człowiek stojący za krojami pisma zabiera nas w podróż po swojej karierze i pokazuje jak tworzył każdy piksel litery. Gwarantuję, że po obejrzeniu tego wykładu, na wszystkie napisy będziecie patrzeć uważniej. 

 

Kirby Ferguson - "Creativity is a remix"

Nic nie jest oryginalne. Żaden twórca. Nawet najbardziej znane osobistości pożyczają, kradną i przekształcają, a Ty masz okazję zobaczyć w tej prezentacji w jaki sposób to robią.

 

Simone Giertz - "Why you should make useless things"

Część z Was może znać Simone z jej konta na instagramie (@simonegiertz). W tej prezentacji dzieli się swoimi szalonymi pomysłami i wynalazkami, przy okazji podważając znane nam zasady i zachęcając do robienia bezużytecznych rzeczy.

 

 

 

 

 


Agnieszka Cichecka twórczyni Devangari Art.
Inne posty o art journal

 

Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl