DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka codziennie
Kreatywne wystąpienia na TED Talks - Twórczy Geniusz, Jak osiągać najbardziej ambitne cele, Nawyki nonkomformistów 0
TED wystąpienia o kreatywności i twórczości.


Czy znasz TED Talks?

Jak podaje Wikipedia: TED (Technology, Entertainment and Design - Technologia, Rozrywka i Design) - to marka konferencji naukowych organizowanych co roku przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Ich celem jest popularyzacja, jak głosi motto, "idei wartych propagowania (ideas worth spreading)".

Wśród wykładów wygłoszonych w ramach konferencji TED znajduje się wiele wystąpień poruszających tematykę rozwoju osobistego, twórczości, kreatywności i artystycznego podejścia do życia. Tak! TED Talks to prawdziwa kopalnia inspiracji! Ale wiem, że przy pierwszym kontakcie ilość treści może onieśmielać. Właśnie dlatego, podzielę się z Tobą listą z mojego Bullet Journala, gdzie zapisywałam, moim zdaniem, najciekawsze i najbardziej wartościowe wykłady dotyczące kreatywności i działalności twórczej. Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się ze mną swoimi odkryciami. :)

Choć większość wystąpień jest w języku angielskim, często dołączone są do nich napisy w języku polskim. Zgodnie z zasadą propagowania idei. :)

 

Elizabeth Gilbert - "Your elusive creative genius"

Autorka bestsellerowej powieści "Jedz, módl się, kochaj" oraz innych świetnych kreatywnych książek jak np. "Wielka Magia", zastanawia się w tym wystąpieniu nad nierealistycznymi oczekiwaniami, które mamy wobec artystów. Elizabeth Gilbert wyznaje radykalną ideę, że zamiast rzadko spotykanej osoby - "geniusza", wszyscy "mamy" geniusz w sobie. Posłuchaj tej tej zabawnej, osobistej i zaskakująco poruszającej rozmowy. 

  

Stephen Duneier - "How to Achieve Your Most Ambitious Goals" (TEDxTucson)

Stephen Duneier w swojej prezentacji pokazuje, jak krok po kroku można osiągnąć niewyobrażalne cele - nawet te najśmielsze i z pozoru nierealne. Większość z tych celów jest bardzo kreatywna i to właśnie dzięki nim stał się rozpoznawalny np. przez kilkukrotne znalezienie się w księdze Guinnessa. 

 

 

 

Adam Grant - "The surprising habits of original thinkers"

W jaki sposób kreatywni ludzie wpadają na świetne pomysły? Psycholog Adam Grant analizuje myślicieli - nonkonformistów, którzy wpadają na nowe pomysły i podejmują działania, aby wprowadzić je w życie. W tej rozmowie poznasz 3 nieoczekiwane nawyki tych osób i zmienisz swoje podejście do popełniania błędów.

 

 

 

 

 

 

 


Kreatywne wystąpienia na TED Talks polecane przez Agnieszkę Cichecką.
Inne posty o kreatywnych wystąpieniach.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl