Darmowa dostawa od 199zł | Wysyłka codziennie pon-pt
Kreatywne wystąpienia na TED Talks - Twórczy Geniusz, Jak osiągać najbardziej ambitne cele, Nawyki nonkomformistów 0
148.jpg

 

Zacznijmy może od początku - czym właściwie jest TED Talks?

 

Zgodnie z Wikipedią: TED (Technology, Entertainment and Design – Technologia, Rozrywka i Design) – marka konferencji naukowych organizowanych corocznie przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Celem konferencji jest popularyzacja – jak głosi motto – „idei wartych propagowania”.

Jako, że część tych idei oraz historii opowiadanych przez uczestników, dotyczy kreatywności oraz artystycznego podejścia do życia, postanowiłam zebrać je dla Was (i dla mnie ;)) w jednym miejscu w postaci takiego cyklu artykułów.

Większość wystąpień jest w języku angielskim ale często posiadają też napisy w języku polskim.

 

Elizabeth Gilbert - "Your elusive creative genius"

Autorka bestsellerowej powieści "Jedz, módl się, kochaj" oraz innych świetnych kreatywnych książek jak np. "Wielka Magia", zastanawia się w tym wystąpieniu nad niemożliwymi rzeczami, których oczekujemy od artystów i geniuszy. Podziela radykalną ideę, że zamiast rzadko spotykanej osoby - "geniusza", wszyscy "mamy" geniusz w sobie. To zabawna, osobista i zaskakująco poruszająca rozmowa. 

  

Stephen Duneier - "How to Achieve Your Most Ambitious Goals" (TEDxTucson)

Stephen Duneier w swojej prezentacji pokazuje jak krok po kroku można osiągnąć niewyobrażalne cele - nawet te najśmielsze i z pozoru nierealne. Większość z tych celów jest bardzo kreatywna i dzięki nim stał się rozpoznawalny np. będąc kilkukrotnie w księdze Guinnessa. 

 

 

 

Adam Grant - "The surprising habits of original thinkers"

W jaki sposób kreatywni ludzie wpadają na świetne pomysły? Psycholog Adam Grant analizuje myślicieli - nonkonformistów, którzy wpadają na nowe pomysły i podejmują działania, aby wprowadzić je w życie. W tej rozmowie poznasz 3 nieoczekiwane nawyki tych osób i zmienisz swoje podejście do popełniania błędów.

 

 

 

 

 

 

 


Kreatywne wystąpienia na TED Talks
Inne posty o art journal

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl