Darmowa dostawa od 199zł | Wysyłka codziennie pon-pt
Kreatywne wystąpienia na TED Talks - Sztuka pierwszego wrażenia, Relacje artysta-fan, 3 narzędzia do większej kreatywności 0
158.jpg

 

Zacznijmy może od początku - czym właściwie jest TED Talks?

 

Zgodnie z Wikipedią: TED (Technology, Entertainment and Design – Technologia, Rozrywka i Design) – marka konferencji naukowych organizowanych corocznie przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Celem konferencji jest popularyzacja – jak głosi motto – „idei wartych propagowania”.

Jako, że część tych idei oraz historii opowiadanych przez uczestników, dotyczy kreatywności oraz artystycznego podejścia do życia, postanowiłam zebrać je dla Was (i dla mnie ;)) w jednym miejscu w postaci takiego cyklu artykułów.

Większość wystąpień jest w języku angielskim ale często posiadają też napisy w języku polskim.

 

Chip Kidd - "The art of first impressions — in design and life"

Projektant książek Chip Kidd aż nazbyt dobrze wie, jak często oceniamy rzeczy na podstawie pierwszego spojrzenia. W tej zabawnej, szybkiej rozmowie wyjaśnia dwie techniki, z których projektanci korzystają w celu natychmiastowej komunikacji - jasność i tajemnica - oraz kiedy, dlaczego i jak działają. 

 

 

Amanda Palmer - "The art of asking"

W tej ciekawej prezentacji Amanda Palmer bada now relacje między artystą i fanem oraz mówi "Nie każ ludziom płacić za muzykę. Pozwól im."

 

Balder Onarheim - "3 tools to become more creative"

„Dorastanie czyni nas mniej kreatywnymi. Dlatego musimy ponownie nauczyć się kreatywności i na szczęście istnieje wiele sposobów, aby to zrobić ”- mówi dr Balder Onarheim. W języku potocznym „kreatywność” jest często używana w odniesieniu do twórczości artystycznej. Ale wśród badaczy naukowych wiadomo, że kreatywność jest jedną z najważniejszych cech ludzkich. Leży w sercu innowacji, a zatem nie jest powierzchowną umiejętnością, lecz koniecznością przetrwania człowieka.

 

 

 


Kreatywne wystąpienia na TED Talks
Inne posty o art journal

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl