DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Kreatywne wystąpienia na TED Talks - Sztuka pierwszego wrażenia, Relacje artysta-fan, 3 narzędzia do większej kreatywności
Wykłady na TED o kreatywności.

Zacznijmy może od początku - czym właściwie jest TED Talks?

Zgodnie z Wikipedią: TED (Technology, Entertainment and Design - Technologia, Rozrywka i Design) - to marka konferencji naukowych organizowanych corocznie przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Celem konferencji jest popularyzacja, jak głosi motto, "idei wartych propagowania".

Jako, że część tych idei oraz historii opowiadanych przez uczestników dotyczy kreatywności oraz artystycznego podejścia do życia, postanowiłam zebrać je dla Was (i dla mnie ;)) w jednym miejscu. Dlatego powstał ten cykl artykułów. Jeśli chcesz monitorować swoje postępy w oglądaniu wystąpień - przygotuj listę w swoim Bullet Journalu. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko obejrzenia jednego wykładu wielokrotnie - oczywiście, jeśli masz ochotę i dany temat szczególnie z Tobą rezonuje - nic nie stoi na przeszkodzie, abyś do niego wróciła. Wtedy tym bardziej przyda się lista, na której zaznaczysz najlepsze, Twoim zdaniem, wystąpienia. 

Większość wystąpień jest w języku angielskim, ale często dostępne są też napisy w języku polskim.

 

Chip Kidd - "The art of first impressions — in design and life"

Projektant książek Chip Kidd aż nazbyt dobrze wie, jak często oceniamy rzeczy na podstawie jednego spojrzenia. W tej zabawnej, szybkiej rozmowie wyjaśnia dwie techniki, z których projektanci korzystają w celu natychmiastowej komunikacji - jasność i tajemnica - oraz kiedy, dlaczego i jak one działają. 

  

Amanda Palmer - "The art of asking"

W tej ciekawej prezentacji Amanda Palmer bada now relacje między artystą i fanem oraz mówi "Nie każ ludziom płacić za muzykę. Pozwól im."

 

Balder Onarheim - "3 tools to become more creative"

„Dorastanie czyni nas mniej kreatywnymi. Dlatego musimy ponownie nauczyć się kreatywności i na szczęście istnieje wiele sposobów, aby to zrobić ”- mówi dr Balder Onarheim. W języku potocznym „kreatywność” jest często używana w odniesieniu do twórczości artystycznej. Ale wśród badaczy naukowych wiadomo, że kreatywność jest jedną z najważniejszych cech ludzkich. Leży w sercu innowacji, a zatem nie jest powierzchowną umiejętnością, lecz koniecznością przetrwania człowieka.

 

 Daj znać, co myślisz o tych wystąpieniach. A może znasz inne wykłady, które szczególnie lubisz? Chętnie skorzystam z rekomendacji i obejrzę polecany film. Przyznasz chyba, że zbiór nagrań TED Talks jest potężny i, przynajmniej początkowo, wszelkie rekomendacje są na wagę złota. 

 


Agnieszka Cichecka to twórczyni marki Devangari Art.
Inne posty o art journal

 

Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl