Darmowa dostawa od 199zł | Wysyłka codziennie pon-pt
Kreatywne wystąpienia na TED Talks - 4 lekcje kreatywności, Jak chaos stymuluje kreatywność, Jak spacer pomaga w kreatywności 0
154.jpg

 

Zacznijmy może od początku - czym właściwie jest TED Talks? 

 

Zgodnie z Wikipedią: TED (Technology, Entertainment and Design – Technologia, Rozrywka i Design) – marka konferencji naukowych organizowanych corocznie przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Celem konferencji jest popularyzacja – jak głosi motto – „idei wartych propagowania”.

Jako, że część tych idei oraz historii opowiadanych przez uczestników, dotyczy kreatywności oraz artystycznego podejścia do życia, postanowiłam zebrać je dla Was (i dla mnie ;)) w jednym miejscu w postaci takiego cyklu artykułów.

Większość wystąpień jest w języku angielskim ale często posiadają też napisy w języku polskim.

 

Marily Oppezzo - "Chcesz być bardziej kreatywny? Idź na spacer"

Każdy z nas podczas próby wymyślenia czegoś nowego, miał moment, w którym się zatrzymał. Według badań uczonej Marily Oppezzo, pójście na spacer może sprawić, że nasza kreatywność wzrośnie. W tej zabawnej, szybkiej prelekcji, wyjaśnia, jak spacer może pomóc ci wydobyć jak najwięcej podczas kolejnej burzy mózgów.

 

 

 

 

 

Tim Harford - "Jak chaos stymuluje kreatywność"

Wyzwania i problemy mogą zakłócić twój proces twórczy... lub uczynić cię kreatywnym jak nigdy. Zaskakującą opowieścią o najlepiej sprzedającym się albumie fortepianowym w historii Tim Harford przekonuje, że obcowanie z chaosem ma swoje zalety.

 

 

 


Julie Burstein - Cztery lekcje kreatywności

Prezenterka radiowa Julie Burstein rozmawia z kreatywnymi ludźmi na co dzień i dzieli się teraz czterema wskazówkami, jak tworzyć w obliczu wyzwania, utraty wiary w siebie czy poniesienia straty. Posłuchajcie spostrzeżeń ludzi takich jak filmowiec Mira Nair, pisarz Richard Ford, rzeźbiarz Richard Serra i fotograf Joel Meyerowitz.

 

 

 

 

 

 


Kreatywne wystąpienia na TED Talks
Inne posty o art journal

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl