DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Kreatywne wystąpienia na TED Talks - 4 lekcje kreatywności, Jak chaos stymuluje kreatywność, Jak spacer pomaga w kreatywności
Polecane wystąpienia na TED o kreatywnej twórczości.


Zacznijmy może od początku - czym właściwie jest TED Talks?

Zgodnie z opisem na Wikipedii: TED (Technology, Entertainment and Design - Technologia, Rozrywka i Design) - to marka konferencji naukowych organizowanych corocznie przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Celem konferencji jest popularyzacja, jak głosi motto, "idei wartych propagowania (ideas worth spreading)".

Wśród wykładów wygłoszonych w ramach konferencji TED znajduje się wiele wystąpień poruszających tematykę kreatywności, twórczości, rozwoju i artystycznego podejścia do życia. I choć TED Talks to prawdziwa kopalnia inspiracji, to wiem, że przy pierwszym kontakcie ilość treści może onieśmielać. Właśnie dlatego, podzielę się z Tobą listą z mojego Bullet Journala, gdzie zapisywałam, moim zdaniem, najciekawsze i najbardziej wartościowe wykłady o tematyce kreatywności i działalności twórczej. Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się ze mną swoimi odkryciami. :)

Choć większość wystąpień jest w języku angielskim, często dołączone są do nich napisy w języku polskim. Zgodnie z zasadą propagowania idei. :)

 

 

Marily Oppezzo - "Chcesz być bardziej kreatywny? Idź na spacer"

Każdy z nas podczas próby wymyślenia czegoś nowego, miał moment, w którym się zatrzymał. Według badań uczonej Marily Oppezzo, pójście na spacer może sprawić, że nasza kreatywność wzrośnie. W tej zabawnej, szybkiej prelekcji, naukowczyni wyjaśnia, jak spacer może pomóc ci wydobyć jak najwięcej podczas kolejnej burzy mózgów.

 

 

 

 

 

Tim Harford - "Jak chaos stymuluje kreatywność"

Wyzwania i problemy mogą zakłócić twój proces twórczy... lub uczynić cię kreatywnym jak nigdy. Zaskakującą opowieścią o najlepiej sprzedającym się albumie fortepianowym w historii Tim Harford przekonuje, że obcowanie z chaosem ma swoje zalety.

 

 

 


Julie Burstein - Cztery lekcje kreatywności

Prezenterka radiowa Julie Burstein rozmawia z kreatywnymi ludźmi na co dzień i dzieli się teraz czterema wskazówkami, jak tworzyć w obliczu wyzwania, utraty wiary w siebie czy poniesienia straty. Posłuchajcie spostrzeżeń ludzi takich jak filmowiec Mira Nair, pisarz Richard Ford, rzeźbiarz Richard Serra i fotograf Joel Meyerowitz.

 

 

 

 

 

 


Twórczyni notesów w kropki Devangari Art
Inne posty o art journal

 

Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Zostaw swój e-mail, aby dowiedzieć się więcej o journalingu i kaligrafii oraz uzyskać 10% zniżkę na pierwsze zakupy
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl