DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Asortyment Moje zakupy
  • Sklep

  • Notesy w kropki

  • Kaligrafia

  • Art. piśmiennicze

  • Produkty cyfrowe

  • % SALE

  • Nowości

  • Blog

  • Kontakt

  • Wyzwanie rysunkowe Inktober - zasady, co to jest? 0
    Kreatywne wyzwanie Inktober i Tuszitam
    Inktober to wyzwanie rysunkowe stworzone przez Jake'a Parkera w 2009 roku. Nazwa została utworzona z dwóch słów - "ink" (ang.tusz) oraz "october" (ang.październik). Wyzwanie to jest szczególnie popularne na Instagramie oraz Facebooku, co możecie śledzić pod: #inktober lub #inktober2018 

    Co roku w październiku tysiące osób z całego świata próbuje w nim swoich sił. Dzięki temu daje to dużo motywacji uczestnikom i buduje społeczność zainteresowaną podobną tematyką. Bardzo je lubię. Co roku chwytam za cienkopisy i rysuję. :)

    Instagram - inktober Devangari Art sketch

    Zacznijmy jednak od początku! Jakie są zasady wyzwania i czy każdy może w nim wziąć udział? TAK! Wyzwanie jest absolutnie dla każdego, niezależnie od tego czy jesteś artystą czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z rysunkiem. 

    Głównym celem twórcy było doskonalenie swoich umiejętności oraz rozwinięcie pozytywnych nawyków - czyli systematyczności. 

    Zasady wyzwania są bardzo proste - Jake publikuje na swoim koncie hasła/tematy na kolejne 31 dni października, a Ty musisz zinterpretować je po swojemu w poniższych 4 krokach:

    1) Wykonaj rysunek tuszem np. w notesie w kropki lub minizeszycie, który idealnie sprawdzi się jako mały szkicownik

    2) Opublikuj go w social mediach

    3) Użyj odpowiedniego hasztagu 

    4) Powtórz :)

    Teoretycznie najlepiej wykonywać jeden rysunek każdego dnia przez miesiąc, natomiast w praktyce wiele z nas walczy z niedoczasem, piętrzącymi się obowiązkami i przeziębieniem (w końcu to początek jesieni! ;)), dlatego też nie musimy traktować tego bardzo restrykcyjnie. Sam autor dodał gwiazdkę do tych zasad pisząc, że rysunki można wykonać w formie 1-dniowego maratonu albo co tydzień, a dodawać do mediów społecznościowych systematycznie każdego dnia i dopuszcza od kilku lat nawet wersje cyfrowe prac!

    Żródło: https://inktober.com/

    Wyzwanie rysunkowe Inktober w notesie Devangari

     

    Ja jednak jestem w innej koalicji. Uważam, że warto wziąć udział w wyzwaniu dla samego procesu i budowania w sobie wytrwałości. Na pewno gdzieś po drodze wydarzy się coś nieplanowanego i po początkowej ekscytacji pojawi się w nas wewnętrzny krytyk. Według mnie nie ważne, czy wyzwanie zajmie nam 2 miesiące czy uda się skończyć je do końca roku. Istotne jest to, żeby je zrealizować i podejść do niego na spokojnie. W wolnych chwilach pomyśleć nad hasłami, pobudzić naszą kreatywność i spróbować rysować częściej niż do tej pory. Największym sukcesem takich wyzwań nie jest sam efekt i postępy, ale droga która zachęci nas do dalszych kreatywnych działań i szukania radości w tworzeniu. :)

    Rysunek na wyzwanie Inktober 2018

     PS Jakiś czas temu z innymi polskimi twórczyniami stworzyłyśmy wyzwanie #Tuszitam. Poznaj zasady kreatywnego wyzwania Tuszitam i dołącz do nas!


     

    Agnieszka Cichecka autorka marki Devangari

     

     

     

     

    Komentarze do wpisu (0)

    Blog chmura tagów
    Newsletter Zapisz się na newsletter
    Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
    Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
    do góry
    Sklep jest w trybie podglądu
    Pokaż pełną wersję strony
    Sklep internetowy Shoper.pl