DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Wyzwanie rysunkowe Inktober - zasady, co to jest?
Kreatywne wyzwanie Inktober i Tuszitam
Inktober to wyzwanie rysunkowe stworzone przez Jake'a Parkera w 2009 roku. Nazwa została utworzona z dwóch słów - "ink" (ang.tusz) oraz "october" (ang.październik). Wyzwanie to jest szczególnie popularne na Instagramie oraz Facebooku, co możecie śledzić pod: #inktober lub #inktober2018 

Co roku w październiku tysiące osób z całego świata próbuje w nim swoich sił. Dzięki temu daje to dużo motywacji uczestnikom i buduje społeczność zainteresowaną podobną tematyką. Bardzo je lubię. Co roku chwytam za cienkopisy i rysuję. :)

Instagram - inktober Devangari Art sketch

Zacznijmy jednak od początku! Jakie są zasady wyzwania i czy każdy może w nim wziąć udział? TAK! Wyzwanie jest absolutnie dla każdego, niezależnie od tego czy jesteś artystą czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z rysunkiem. 

Głównym celem twórcy było doskonalenie swoich umiejętności oraz rozwinięcie pozytywnych nawyków - czyli systematyczności. 

Zasady wyzwania są bardzo proste - Jake publikuje na swoim koncie hasła/tematy na kolejne 31 dni października, a Ty musisz zinterpretować je po swojemu w poniższych 4 krokach:

1) Wykonaj rysunek tuszem np. w notesie w kropki lub minizeszycie, który idealnie sprawdzi się jako mały szkicownik

2) Opublikuj go w social mediach

3) Użyj odpowiedniego hasztagu 

4) Powtórz :)

Teoretycznie najlepiej wykonywać jeden rysunek każdego dnia przez miesiąc, natomiast w praktyce wiele z nas walczy z niedoczasem, piętrzącymi się obowiązkami i przeziębieniem (w końcu to początek jesieni! ;)), dlatego też nie musimy traktować tego bardzo restrykcyjnie. Sam autor dodał gwiazdkę do tych zasad pisząc, że rysunki można wykonać w formie 1-dniowego maratonu albo co tydzień, a dodawać do mediów społecznościowych systematycznie każdego dnia i dopuszcza od kilku lat nawet wersje cyfrowe prac!

Żródło: https://inktober.com/

Wyzwanie rysunkowe Inktober w notesie Devangari

 

Ja jednak jestem w innej koalicji. Uważam, że warto wziąć udział w wyzwaniu dla samego procesu i budowania w sobie wytrwałości. Na pewno gdzieś po drodze wydarzy się coś nieplanowanego i po początkowej ekscytacji pojawi się w nas wewnętrzny krytyk. Według mnie nie ważne, czy wyzwanie zajmie nam 2 miesiące czy uda się skończyć je do końca roku. Istotne jest to, żeby je zrealizować i podejść do niego na spokojnie. W wolnych chwilach pomyśleć nad hasłami, pobudzić naszą kreatywność i spróbować rysować częściej niż do tej pory. Największym sukcesem takich wyzwań nie jest sam efekt i postępy, ale droga która zachęci nas do dalszych kreatywnych działań i szukania radości w tworzeniu. :)

Rysunek na wyzwanie Inktober 2018

 PS Jakiś czas temu z innymi polskimi twórczyniami stworzyłyśmy wyzwanie #Tuszitam. Poznaj zasady kreatywnego wyzwania Tuszitam i dołącz do nas!


 

Agnieszka Cichecka autorka marki Devangari

 

 

 

 

Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl