DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Tuszitam - zasady kreatywnego wyzwania
198.jpg

Czym jest Inktober i Tuszitam?

Od 12 lat co roku w październiku tysiące, jeśli nie miliony, osób przystępują do rysunkowego wyzwania, którego celem jest doskonalenie swojego warsztatu artystycznego i dobra zabawa. Chodzi oczywiście o Inktober, którego pomysłodawcą jest Joe Parker. Nazwa zabawy wzięła się z połączenia angielskich słów “October”, czyli październik z “ink” - tusz. 

Już we wrześniu publikowane są oficjalne listy tematów, które podjąć mogą uczestnicy wyzwania. Artyści mogą wzajemnie się motywować i ulepszać swoją technikę przez wykonywanie jednej pracy dziennie, codziennie, przez cały miesiąc i publikowanie swoich prac z hasztagiem #inktober lub #inktober2021. To aż 31 rysunków!

W zeszłym roku, wraz z innymi polskimi artystkami stworzyłyśmy naszą własną wersję tego wyzwania, znaną jako #tuszitam. Naszym celem jest również świetna zabawa i zachęcenie do kreatywnej twórczości jak największej liczby osób. Organizatorkami #tuszitam są: @timidite.art @devangari.art @wlasart @lubtiny @oczami.patki @piotrowskarolina @karo.stopyra 

 

Co rysować w ramach #tuszitam?

Ja będę korzystać z trzech list tematów tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Znajdziesz je poniżej. :)

 

Oto oficjalna lista #inktober2021.

Inktober 2021 oficjalna lista tematów

 

A tegoroczna lista tematów #tuszitam to:

Tuszitam oficjalna lista tematów 2021.

 

 

Z kolei taką listę tematów proponuje Renata Krawczyk z rena.illustration

Rena Illustration - lista tematów inktober

 

 

W zeszłym roku często łączyłam dzienne tematy z kilku list w ramach jednej pracy. Zobacz:

Rysunek bajkowego domku rosnącego w grzybach - wyzwanie inktober

 

Spróbuj i Ty! Może spodoba Ci się kreatywne wyzwanie polegające na stworzeniu całości z kilku pozornie przypadkowych i niezwiązanych ze sobą haseł. :)

 

Czy wyzwania #inktober2021 i #tuszitam są dla mnie?

Tak.

Na tym mogłabym zakończyć tę część, bo odpowiedź wyczerpuje temat. Tak, wyzwanie jest dla Ciebie, jeśli tylko chcesz wziąć w nim udział. :)

Nie jesteś profesjonalną artystką? Świetnie! Weź udział w wyzwaniu i twórz, odnajdź w tym źródło frajdy i przyjemności. :) Nie porównuj się z innymi, to odbiera radość z tworzenia. Każda praca jest dobra, jeśli była tworzona z radością. Społeczność zgromadzona wokół #tuszitam jest bardzo wspierająca i serdecznie przyjmie każdego, kto do niej dołączy. Zapomnij o narzuconych ograniczeniach, twórz swobodnie i zobacz, co się stanie. Może efekt Cię zaciekawi i popchnie w stronę dalszych eksperymentów. ;)

Chcę zachęcić Cię do swobodnego kreatywnego tworzenia bez presji i oceniania.

Chodzi o dobrą zabawę.

Martwisz się, że nie zrobisz wszystkich 31 prac? Nie szkodzi! Zrobisz tyle, ile dasz radę wykonać. :)

Pisałam, że możesz łączyć tematy z danego dnia z kilku rozpisek. Możesz też łączyć tematy z kilku dni. To Ty decydujesz. :)

W tym artykule zamieszczam kilka moich rysunków z wcześniejszych edycji.


Kreatywne wyzwanie Tuszitam


Co muszę mieć?

W nazwie wyzwania jest “tusz” (“ink”). Sugerowałoby to, że jest on niezbędny, żeby wziąć udział w zabawie. Spokojnie, nie jest. Możesz wykonywać swoje prace czymkolwiek chcesz. Codziennie możesz wybrać inną technikę. Pamiętaj, to wyzwanie jest dla Ciebie, nie Ty dla wyzwania. Modyfikuj je i dostosuj do swoich potrzeb tak, żeby to Tobie służyło.

W kolejnym wpisie przedstawiam Ci moje propozycje przyborów, które mogą Ci się przydać. Osobiście uwielbiam je i wykorzystuję także poza wyzwaniem - zobacz wpis.

 

Jak wziąć udział w #inktober i #tuszitam?

Wykonaj pracę korzystając z naszej listy tematów i pamiętaj o dodaniu hasztagu #tuszitam lub #tuszitam2021 przy publikacji zdjęcia na Instagramie. Możesz też oznaczyć mnie, a odwiedzę Cię z komentarzem. :) Najciekawsze prace będą regularnie wyróżniane na moich stories.

Oczywiście nie musisz publikować swoich prac, jeśli nie chcesz. Możesz zachować je dla siebie. Wyzwanie ma zachęcić Cię do codziennego, lub po prostu częstszego, tworzenia. Wykorzystaj je na swój sposób tak, żeby to Tobie służyło.

Rysunek Devangari na wyzwanie Tuszitam wykonany cienkopisem.

 

 

 

Kaligraficzny bonus

W tym roku z okazji #tuszitam przygotowałam dla Ciebie aż trzy prezenty, które możesz otrzymać po zapisaniu się do mojego newslettera. Po pierwsze, coś co zadowoli miłośniczki kaligrafii, czyli arkusze do samodzielnego wydruku co ćwiczenia pisania. Drugi prezent to tabelka z hasłami wyzwań #tuszitam, #inktober2021 i rena.illustration, dzięki której łatwiej znajdziesz hasło na każdy dzień. A jeśli, tak jak ja, lubisz łączyć kilka tematów w jednej pracy, z pewnością docenisz, że wszystko jest zebrane w jednym miejscu. Rozpiskę możesz wkleić do swojego BuJo, żeby mieć ją zawsze pod ręką. Jako trzeci prezent otrzymasz kartę kalendarza na październik z tematem na każdy dzień. Zapełnij ją doodlami - małymi rysunkami lub kaligrafią. Możesz również wkleić ją do swojego BuJo. :)

   


Agnieszka Cichecka o mnie
Podobał Ci się mój artykuł? Wesprzyj moją działalność i udostępnij poniższą grafikę (wraz z linkiem do artykułu) w swoim ulubionym medium społecznościowym np. Pinterest czy Instagramie. To nic nie kosztuje, a dla mnie to nieoceniona pomoc w dalszym rozwoju mojej marki. :) 

Inktober kreatywne wyzwanie rysunkowe tuszitam


Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl