Darmowa dostawa od 199zł | Wysyłka codziennie w dni robocze
Jak wygląda proces twórczy? 0
12.jpg
Kwiaty rysowane markerami alkoholowymi, w tle notes w kropki Garden

Podczas tworzenia - rysowania, malowania - najbardziej uwielbiam moment "flow".Wtedy nie zdaję sobie sprawy z mijającego czasu i jestem pochłonięta tym co robię w chwili obecnej. Nie stawiam sobie żadnych oczekiwań co do końcowego efektu mojej pracy. Po prostu bawię się tym. Dokładnie tak, jak gdy byłam dzieckiem. Dzięki temu jestem bardziej otwarta na eksperymenty z różnymi mediami i nie rzadko rezultaty możecie oglądać na okładkach moich notesów. :)

Ze względu na spontaniczność tych sytuacji, nie łatwo jest pokazywać Wam proces twórczy. Jednak z drugiej strony bardzo chciałabym Was zachęcić do takich działań,twórczej zabawy i odkrywania na nowo różnych artykułów piśmienniczych.

 

Botaniczny rysunek wykonany markerami, w tle notes w kropki Ocean

 

W moim przypadku ostatnim "odkryciem" są markery alkoholowe, z którymi po wielu latach się przeprosiłam. Na studiach oprócz rysunkowych podstaw, narzucano nam pewną manierę korzystania z cienkopisów, farb czy markerów.

Jednak właśnie to wyrzucenie wszystkich schematów z głowy i powrót do dziecięcej radości tworzenia, przynosi najwięcej odkryć i zaskakujących prac.

ZAPLANUJ ARTYSTYCZNĄ RANDKĘ

Jeśli więc nie polubiliście się z jakimś medium i uważacie, że nie jest absolutnie dla Was, zachęcam odważyć się i spróbować ponownie. Zaplanujcie sobie wolną godzinę lub dwie, włączcie ulubioną muzykę, postarajcie się wyzbyć oczekiwań i po prostu zacznijcie bazgrać po kartce. Nie musi być tematu przewodniego. Nie musicie pokazywać pracy znajomym czy nieznajomym w social mediach. Skupcie się na chwili tworzenia i potraktujcie to jako czas dla Was - taki rodzaj artystycznej randki.

 

Spontaniczny rysunek podczas wakacji

 

Zapewniam Was, że po takiej sesji poczujecie się lepiej. I nie tylko z powodu rozluźnienia, odstresowania (rysunek potrafi działać podobnie jak medytacja na organizm), ale także dlatego że spróbowaliście czegoś nowego!

 

Może się również okazać, że dzięki zmianie nastawienia to medium stanie się Waszym ulubionym, zachęci do dalszych działań i odmieni Wasze życie. Tak właśnie było ze mną :)

 


 

Jak wygląda proces twórczy?

 


Inne posty o kreatywności

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl