DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Jak wygląda proces twórczy?
Kwiaty namalowane w notesie Devangari.
Podczas tworzenia - rysowania, malowania - najbardziej uwielbiam moment "flow". Wtedy nie zdaję sobie sprawy z mijającego czasu i jestem pochłonięta tym, co właśnie robię. Nie stawiam sobie żadnych oczekiwań co do końcowego efektu mojej pracy. Po prostu bawię się tym. Dokładnie tak, jak gdy byłam dzieckiem. Dzięki temu jestem bardziej otwarta na eksperymenty z różnymi mediami i nie rzadko rezultaty tych zabaw możesz oglądać na okładkach moich notesów. :)

Ze względu na spontaniczność tych sytuacji, nie łatwo jest pokazywać Ci proces twórczy. Jednak z drugiej strony bardzo chciałabym Cię zachęcić do takich działań, twórczej zabawy i odkrywania na nowo różnych artykułów piśmienniczych.

 

Botaniczny rysunek wykonany markerami, w tle notes w kropki Ocean

 

W moim przypadku ostatnim "odkryciem" są markery alkoholowe, z którymi po wielu latach się przeprosiłam. Na studiach oprócz rysunkowych podstaw, narzucano nam pewną manierę korzystania z cienkopisów, farb czy markerów.

To właśnie wyrzucenie z głowy wszystkich schematów i powrót do dziecięcej radości tworzenia przynosi najwięcej odkryć i zaskakujących prac. 

 

ZAPLANUJ ARTYSTYCZNĄ RANDKĘ

Jeśli więc nie polubiłaś się z jakimś medium i uważasz, że absolutnie nie jest ono dla Ciebie - gorąco namawiam Cię na ponowną próbę. Zaplanuj sobie wolną godzinę lub dwie, włącz ulubioną muzykę, postaraj się wyzbyć oczekiwań i po prostu zacznij bazgrać po kartce. Nie musi być tematu przewodniego. Nie musisz pokazywać pracy znajomym czy nieznajomym w social mediach. Skup się na chwili tworzenia i potraktuj to jako czas dla Ciebie - taki rodzaj artystycznej randki.

 

Spontaniczny rysunek podczas wakacji

 

Zapewnia, że po takiej sesji poczujesz się lepiej. I nie tylko z powodu rozluźnienia, odstresowania (rysunek potrafi działać podobnie jak medytacja na organizm), ale także dlatego że spróbowałaś czegoś nowego!

 

Może się również okazać, że dzięki zmianie nastawienia to medium stanie się Twoim ulubionym, zachęci do dalszych działań i odmieni Twoje życie. Tak właśnie było ze mną :)

 

Masz ochotę na więcej kreatywnej inspiracji? Chcesz zaprosić twórczość do swojej codzienności? Dołącz do Newslettera Devangari. Pokażę Ci, że kreatywność i twórczość to świetna przygoda. 

 


 

Jak wygląda proces twórczy?

 

 

Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl