Darmowa dostawa od 199zł | Wysyłka codziennie pon-pt
Brush lettering - jak zacząć 0
180.jpg

Wiesz już co to jest Brush Lettering i nawet masz już upatrzony brush pen dla początkujących i odpowiedni papier albo nawet specjalny zeszyt z ćwiczeniami do kaligrafii pędzelkowej. Ale... nie wiesz od czego właściwie zacząć. Spokojnie! Wyjaśnię Ci krok po kroku jak odnaleźć się w tej pięknej przygodzie jaką jest nauka brush letteringu. :) 

 

Brush pen - jak używać i trzymać

 

Jak już pewnie wiesz, brush pen różni się od zwykłego flamastra czy pióra. Aby prawidłowo posługiwać się dowolnym narzędziem, trzeba je najpierw poznać. Dlatego zacznij od samego trzymania brush pena w dłoni. Musisz czuć się z nim swobodnie a jednocześnie chwyt nie może ograniczać Twoich ruchów dłoni ani stopnia nacisku na końcówkę. Eksperymentuj, ale zwróć również uwagę na wskazówki, które zawarłam w artykule: “Kaligrafia - jak prawidłowo trzymać brush pen?

 

Brush lettering - jak zacząć 2Od czego zacząć brush lettering?

Przede wszystkim od dobrego nastawienia! Może nie takiej odpowiedzi się spodziewałaś, ale to szczera prawda. Traktuj naukę brush letteringu jako rozrywkę, sposób na kreatywny relaks, wyciszenie od nadmiaru myśli (medytację) i przydatną umiejętność. Nie nastawiaj się i nie wymagaj od siebie proszę, że po pierwszym ćwiczeniu będziesz mistrzem kaligrafii. Nikt nim nie jest od razu. Zacznij powoli, punkt po punkcie. Opiszę Ci ścieżkę nauki brush letteringu, która przyniesie Ci najlepsze i przede wszystkim - długotrwałe efekty. Nie musisz mieć talentu! Ale cierpliwość i systematyczność jest wskazana. ;)

 

1) Zacznij od ćwiczeń wprowadzających - wprawek. One nauczą Cię podstawowych ruchów w brush letteringu i zbudują Twoją pamięć mięśniową. Więcej informacji oraz darmowe karty ćwiczeń znajdziesz tu: “Brush lettering - podstawowe kreski, wprawki i ćwiczenia do druku”

2) Po opanowaniu wprawek, przejdź do nauki poszczególnych liter, które zbudowane są m.in. z wprawek. Wybierz alfabet podstawowy.

3) Znasz już alfabet? Świetnie! Teraz przejdź do nauki połączeń każdej litery ze sobą. Znajdziesz je w moich e-bookach oraz zeszycie z ćwiczeniami podstawowymi.

4) Próbuj pisać proste, krótkie słowa. Jeśli nie masz pomysłu jakie - skorzystaj z gotowych propozycji np. w arkuszach ćwiczeń do druku.

5) Gdy opanujesz pisanie pojedynczych słów, możesz zacząć ćwiczyć całe zdania czy ulubione cytaty.

6) Sukces! Rozwiń skrzydła i poznaj kolejne kroje oraz techniki kaligraficzne. Na zachętę zostawiam ten artykuł: Style w brush letteringu - 3 najpopularniejsze kroje pisma

I voila! Brush letteringowy świat stoi przed Tobą otworem! Proste, prawda? ;)

 

Brush lettering - jak zacząć 2Jak ćwiczyć brush lettering?

Dodatkowo od siebie dodam, że: odpowiednia postawa podczas letteringowania (sposób siedzenia), powolne tempo pisania oraz regularna praktyka - to 3 najważniejsze wskazówki, które wpłyną pozytywnie na Twoje ćwiczenie nowego hobby.  

Więcej znajdziesz w artykule: “Brush lettering - jak ćwiczyć“

 

 


O mnie - kaligrafia nowoczesna brush lettering
Brush lettering - inne posty

 Komentarze do wpisu (0)

Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl