DEVANGARI
Darmowa dostawa od 199zł ✦ Wysyłka w 24h
Brush lettering - jak zacząć
Napis 'Brush lettering - jak zacząć' w notesie w kropki Devangari.

Wiesz już, co to jest Brush Lettering i nawet masz już upatrzony brush pen dla początkujących i odpowiedni papier albo nawet specjalny zeszyt z ćwiczeniami do kaligrafii pędzelkowej. Ale... nie wiesz, od czego właściwie zacząć. Spokojnie! Wyjaśnię Ci krok po kroku, jak odnaleźć się w tej pięknej przygodzie jaką jest nauka brush letteringu. :) 

 

Brush pen - jak używać i trzymać

 

Jak już pewnie wiesz, brush pen różni się od zwykłego flamastra czy pióra. Aby prawidłowo posługiwać się dowolnym narzędziem, trzeba je najpierw poznać. Dlatego zacznij od samego trzymania brush pena w dłoni. Musisz czuć się z nim swobodnie a jednocześnie chwyt nie może ograniczać ruchów Twojej dłoni ani stopnia nacisku na końcówkę. Eksperymentuj, ale zwróć również uwagę na wskazówki, które zawarłam w artykule: “Kaligrafia - jak prawidłowo trzymać brush pen?

 

Brush lettering od podstawOd czego zacząć naukę brush letteringu?

Przede wszystkim od dobrego nastawienia! Może nie takiej odpowiedzi się spodziewałaś, ale to szczera prawda. Traktuj naukę brush letteringu jako rozrywkę, sposób na kreatywny relaks, wyciszenie od nadmiaru myśli (medytację) i przydatną umiejętność. Nie nastawiaj się i nie wymagaj od siebie, proszę, że już po pierwszym ćwiczeniu będziesz mistrzem kaligrafii. Nikt nim nie jest od razu. Zacznij powoli, punkt po punkcie i kreska po kresce. Poniżej opisałam ścieżkę nauki brush letteringu, która przyniesie najlepsze i przede wszystkim - długotrwałe - efekty. Nie musisz mieć talentu! Ale cierpliwość i systematyczność jest wskazana. :)

 

1) Zacznij od ćwiczeń wprowadzających - wprawek. One nauczą Cię podstawowych ruchów w brush letteringu i zbudują Twoją pamięć mięśniową. Więcej informacji oraz darmowe karty ćwiczeń znajdziesz tu: “Brush lettering - podstawowe kreski, wprawki i ćwiczenia do druku”.

2) Po opanowaniu wprawek, przejdź do nauki poszczególnych liter, które zbudowane są m.in. z wprawek. Wybierz alfabet podstawowy.

3) Znasz już alfabet? Świetnie! Teraz przejdź do nauki połączeń każdej litery ze sobą. Znajdziesz je w moich e-bookach oraz zeszycie z ćwiczeniami podstawowymi.

4) Próbuj pisać proste, krótkie słowa. Jeśli nie masz pomysłu jakie - skorzystaj z gotowych propozycji zamieszczonych w tematycznych arkuszach ćwiczeń do druku.

5) Gdy opanujesz pisanie pojedynczych słów, możesz zacząć kaligrafować całe zdania lub ulubione cytaty.

6) Sukces! Rozwiń skrzydła i poznaj kolejne kroje oraz techniki kaligraficzne. Na zachętę zostawiam ten artykuł: Style w brush letteringu - 3 najpopularniejsze kroje pisma

I voilà! Brush letteringowy świat stoi przed Tobą otworem! Proste, prawda? :)

Jeśli chcesz otrzymać dostęp do bazy darmowych materiałów dla miłośniczek brush letteringu, zapisz się do kreatywnego newslettera Devangari. Co jakiś czas wyślę do Ciebie arkusze ćwiczeń, które będziesz mogła wydrukować i doskonalić na nich swój kaligraficzny warsztat. Zapraszam!

 

Kaligrafia pędzelkowa wyrazu 'spokój'.Jak ćwiczyć brush lettering?

Dodatkowo od siebie dodam, że: odpowiednia postawa podczas letteringowania (sposób siedzenia), powolne tempo pisania oraz regularna praktyka - to 3 najważniejsze czynniki, które wpłyną pozytywnie na Twoje ćwiczenie nowego hobby.  

Więcej wskazówek dla początkujących adeptów kaligrafii znajdziesz w artykule: “Brush lettering - jak ćwiczyć“

 

Wiesz już, jak zacząć. Teraz naucz się kaligrafować piękne napisy! Weź udział w kursie "Brush lettering od podstaw". Razem ze mną nauczysz się kreślić litery,  a potem łączyć je w całe wyrazy i zdania. Czy już wiesz, co ozdobisz swoimi kaligrafiami? Kurs dostępny jest tutaj: brushlettering.pl.

 


O mnie - kaligrafia nowoczesna brush lettering

Podobał Ci się mój artykuł? Wesprzyj moją działalność i udostępnij poniższą grafikę (wraz z linkiem do artykułu) w swoim ulubionym medium społecznościowym np. Pinterest czy Instagramie. To nic nie kosztuje, a dla mnie to nieoceniona pomoc w dalszym rozwoju mojej marki. :) 

Kaligrafia pędzelkowa brush lettering jak zacząć?


Blog chmura tagów
Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl