Zobacz nowość w sklepie Devangari. Zeszyty w kropki. Obecnie możesz wybrać spomiędzy czterech okładek z obrazami, które dobrze znasz z notatników do Bullet Journal. Format zeszytów to klasyczne A5. Każdy z nich ma 48 stron papieru o gramaturze 120 g/m2. Tego samego papieru używam w notesach.
Zastanawiasz się, do czego może Ci się przydać zeszyt w kropki? Nie masz pomysłu, czym zapełnić kartki? W tym wpisie znajdziesz garść inspiracji na kreatywne wykorzystanie zeszytów.
Zeszyty w kropki przydadzą Ci się na wszystkie mniejsze projekty, na które było Ci szkoda dużego notesu. Czułaś czasem, że chcesz coś zacząć, ale bałaś się, że nie zapełnisz całego notesu A5 i rezygnowałaś z działania? Zeszyt ma o wiele mniej stron od notesu. To zdejmuje z Ciebie presję.
Zobacz, co możesz robić w zeszycie w kropki:
- sprawdzić, czy metoda Bullet Journal jest dla Ciebie odpowiednia,
- dokończyć roczny BuJo, gdy zostały Ci 1-2 miesiące,
- szkicować — doskonałej jakości papier wytrzyma wiele Twoich kreatywnych szaleństw,
- ćwiczyć pismo ozdobne i brush lettering,
- prowadzić dziennik wdzięczności,
- zaplanować większy projekt,
- zebrać wszystkie listy, spisy i kolekcje,
- spisać listę wymarzonych prezentów dla Ciebie i Twoich bliskich — przed świętami podziękujesz sobie za ten pomysł
Zeszyt w kropki do Bullet Journal
Nie jesteś pewna, czy system Bullet Journal jest dla Ciebie? Może blokuje Cię wewnętrzny lęk i obawa, że nie zapiszesz całego notesu? Może masz przekonanie, że będzie to świadczyć o Twoim słomianym zapale? A może czujesz, że w ten sposób "zmarnujesz" notatnik na Bullet Journal? Jeśli tkwisz w takiej pętli i jak chomik kręcisz się w kołowrotku przekonań i lęków, zeszyt w kropki pomoże Ci z niej wyjść.
Jak? Zamiast od razu porywać się na grubszy notes, zacznij prowadzić Bullet Journal w zeszycie w kropki. Podejdź do BuJo metodą małych kroczków. W ten sposób przekonasz się, czy system samodzielnie tworzonego kalendarza jest dla Ciebie. 24 kartki to dość, aby swobodnie zaplanować kwartał i przetestować popularne wzory tygodniówek. A jednocześnie na tyle mało, że gdy porzucisz ten pomysł, wykorzystasz pozostały papier bez trudu. Chcesz zacząć prowadzić Bullet Journal, a nie chcesz spędzić zbyt dużo czasu nad kompletowaniem wszystkich papierniczych przydasiów? Zobacz zestawy Bullet Journal na start, jaki dla Ciebie przygotowałam. W zestawie BuJo dla początkujących znajdziesz: zeszyt A5, kropkopis, zakreślacz brush pen Midliner i żelopis Pilot Maica. Dodam, że żelopis ma wyjątkowo cienką linię — idealną dla osób z drobnym charakterem pisma.
Jeśli prowadzisz BuJo i chcesz zamknąć 1 rok w jednym notesie, może się zdarzyć, że zabraknie Ci miejsca na 1 lub 2 ostatnie miesiące. I co wtedy? Zamiast kończyć Bullet Journal w nowym notesie, weź zeszyt w kropki. 48 stron powinno Ci bez problemu wystarczyć na dwa ostatnie miesiące roku.
Zestaw do Bullet Journal - wszystko, czego potrzebujesz na początku.
Szkicownik w zeszycie z dobrym papierem
Szare kropki są mało widoczne, a ułatwiają naukę rysowania w proporcjach. W jednym z moich zeszytów w kropki prowadzę flower journal i cienkopisem rysuję moje ukochane kwiaty. Od zawsze czułam, że natura jest wspaniałym źródłem inspiracji. Uwielbiałam szkicować rośliny. Cieszę się, że teraz moje rysunki będą zebrane w jednym miejscu. I kto wie, może wybrane botaniczne wzory zobaczysz już wkrótce na okładkach notesów z wiosennej kolekcji?
W zeszytach w kropki znajdziesz ten sam doskonały papier, co w notesach Devangari. Wysoka gramatura (aż 120 g/m2) to gwarancja, że kartki zeszytu zniosą wiele Twoich artystycznych szaleństw. Weź swoje ulubione cienkopisy i rysuj.
Natura to nieskończone źródło inspiracji do szkicowania w zeszycie.
Do ćwiczenia pisma ozdobnego
Ćwiczenie brush letteringu wymaga specjalnego papieru, który powinien być odpowiednio gruby i gładki. W zeszytach w kropki wykorzystałam dokładnie ten sam papier, który znasz dobrze z notesów Devangari.
Ćwiczenie kaligrafii w zeszycie ma wiele zalet.
- Po pierwsze, nie musisz szukać papieru spełniającego Twoje oczekiwania.
- A po drugie — na przestrzeni stron możesz zauważyć rozwój swoich umiejętności.
Jest to trudniejsze, gdy piszesz na osobnych kartkach. Chyba że masz specjalne kartki, które się nie gubią. Ja takich nie znalazłam. ;) Śledzenie własnego postępu jest bardzo motywujące, szczególnie dla osób początkujących. Zapisuj daty ćwiczeń. Za jakiś czas zdziwisz się, widząc, jak polepszyłaś swoją kaligrafię.
Dziennik wdzięczności
Zeszyty w kropki dostępne w sklepie Devangari mają 48 stron. Idealnie sprawdzą się więc jako dziennik wdzięczności. To pewna odmiana dziennika 3-letniego, w której skupisz się tylko na pozytywnych wydarzeniach. Z doświadczenia wiem, że piękne chwile lubią nam umykać. Jeśli je zapiszesz, rośnie szansa na to, że będziesz o nich dłużej pamiętać.
Jak prowadzić dziennik wdzięczności w zeszycie w kropki?
- 1 rok = 4 zeszyty — Każdy zeszyt to jeden kwartał, a cztery zeszyty razem stworzą rok. Wybierz tę opcję, jeśli wiesz, że lubisz się rozpisywać lub dokumentować swoje wspomnienia rysunkami np. cienkopisem lub naklejkami. Taki dziennik wdzięczności da Ci pole do kreatywnej zabawy i pozwoli chwytać piękne chwile.
- 1 rok = 1 zeszyt — Jeśli chcesz prowadzić roczny dziennik wdzięczności, na każdy miesiąc przypadną 4 strony w kropki. To na pewno wystarczająco dużo miejsca, aby opisać wszystkie wspaniałe momenty, które Ci się przytrafią.
- 4 lata wdzięczności w jednym zeszycie — To rozwiązanie dla tych, czują, że nie mają czasu. Spróbuj znaleźć wieczorem dosłownie 3 minuty, aby zanotować jedno miłe zdanie o minionym dniu. Nie musisz skrupulatnie opisywać swojego życia, wystarczą skrótowe hasła. Zaufaj mi, zrobisz sobie wspaniałą pamiątkę.
W zeszycie w kropki możesz prowadzić dziennik wdzięczności.
Planowanie 1 większego projektu
W zeszycie w kropki możesz zaplanować np. plan marketingu i publikacji w social mediach albo projekt dla klienta. Pisanie pracy dyplomowej też będzie przyjemniejsze, gdy rozpiszesz plan w pięknym zeszycie. A z prywatnych spraw? Stwórz w zeszycie plan posiłków lub treningów.
Listy
Wiem, że część z nas skrzętnie zapisuje przeczytane książki, obejrzane seriale i ... W zasadzie wszystko, co się da na listach. Miejsce tych list jest zazwyczaj w Bullet Journalu. Problem pojawia się, gdy BuJo się kończy. Co wtedy? Czy będziesz przenosić listę przeczytanych książek? Jak stworzysz ranking najlepszych książek dekady, jeśli ciągle zmieniasz BuJo? Wykorzystaj zeszyt w kropki do gromadzenia list. Spokojnie starczy Ci na kilka lat. Nawet jeśli pokusisz się o notowanie krótkich wrażeń po lekturze czy seansie.
Spis pomysłów na prezenty
Też masz ten problem? Nadchodzą święta, urodziny, Dzień Matki, Ojca, Babci, Dziadka, a Ty nie wiesz, co podarować swoim bliskim? A może przed swoimi własnymi urodzinami zastanawiasz się, jaki pomysł na prezent podsunąć rodzinie?
Na pewno, tak samo jak ja, jesteś bombardowana setkami inspiracji. Coś Ci się spodoba, może nawet wejdziesz na stronę sklepu, sprawdzisz cenę, poczytasz opinie i ... zapomnisz. Zapisuj, co sprawiło, że Twoje serce zabiło szybciej. Dzięki temu będziesz miała listę prezentów, z których na pewno się ucieszysz.
Tak samo z upominkami dla bliskich. Twoja mama wspomniała, że widziała fajny film i chciałaby przeczytać książkę, na podstawie której był nakręcony? Brat powiedział, że chętnie spróbowałby pasty pistacjowej, a jakoś nie miał wcześniej okazji? Przyjaciółce spodobał się zapach Twojego kremu do rąk? Widzisz, o co mi chodzi? Niezobowiązujące urywki informacji o bliskich umykają w natłoku codzienności. Zapisuj je. Zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która wyraża miłość przez obdarowywanie. Jak widzisz, nie chodzi o spektakularne prezenty, tylko o drobnostki.
A Ty? Do czego wykorzystasz swój zeszyt w kropki?
Podane przeze mnie pomysły to zaledwie kilka zastosowań zeszytów w kropki. Jestem przekonana, że doskonały papier i piękne ilustracje na okładkach sprawią, że pomyślisz o innych kreatywnych (lub nie) sposobach na wykorzystanie zeszytów Devangari.
Podobał Ci się mój artykuł? Wesprzyj moją działalność i udostępnij poniższą grafikę (wraz z linkiem do artykułu) w swoim ulubionym medium społecznościowym np. Pinterest czy Instagramie. To nic nie kosztuje, a dla mnie to nieoceniona pomoc w dalszym rozwoju mojej marki. :)