Od tego tygodnia w sklepie dostępna jest nowa rodzina produktów marki Pentel - FUDEMOJI. Podobnie jak Pentel Touch, brush peny te mają filcowe końcówki, jednak są uboższe jeśli chodzi o gamę kolorystyczną.
To, co je wyróżnia, to kolor tuszu i różne grubości końcówek.
Tusz nie jest w 100% czarny tylko szaro-czarny, inspirowany japońskim tuszem sumi.
Możesz wybrać spośród 4 dostępnych końcówek brush penów:
- EF - extra fine - robi bardzo cienkie linie, idealna do drobnego pisma
- F - fine - robi średniej wielkości grube i cienkie linie, bardzo zbliżona grubość do brush pena Pentel Touch
- M - medium - pod naciskiem robi bardzo grube linie
- B - Bold - końcówka pozwalająca uzyskać bardzo grube linie. Dodatkowo trzon końcówki jest w formie elastycznej przez co można odgiąć ją bardzo mocno w stronę kartki. Występuje tylko w pisaku podwójnym, wraz z końcówką EF.
Na poniższym filmie możecie obejrzeć brush peny w akcji :)
Przy nauce kaligrafii pędzelkowej wybór narzędzia, czyli brush pena, jest bardzo ważny. Przeczytaj, na co zwrócić szczególną uwagę szukając odpowiedniego pisaka dla siebie i dowiedz się, jakich błędów nie popełniać na początku swojej kaligraficznej przygody. Trzymam kciuki, żeby brush lettering spodobał Ci się równie mocno jak mnie! W sklepie Devangari znajdziesz specjalny dział z brush penami dla początkujących adeptek kaligrafii. Zajrzyj też do działu z produktami elektronicznymi, są tam tematyczne szablony do brush letteringu - niektóre z nich mają wyrazy w aż trzech krojach pisma (brush lettering, bounce lettering i flourishing).
Dołącz do mojego kreatywnego newslettera - otrzymasz dostęp do materiałów do samodzielnego wydruku, które pomogą Ci rozwinąć swój kaligraficzny warsztat. Dostaniesz to, co na starcie jest najważniejsze - czyli arkusze z kaligraficznymi wprawkami, a dla bardziej zaawansowanych - arkusze ćwiczeń z całymi wyrazami.