Darmowa dostawa od 199zł | Wysyłka codziennie pon-pt
Brush peny dla początkujących - wielki test (część 1) 0
10.jpg
Devangari-Art-brush-pen-beginner

 

Brush lettering stał się obecnie bardzo popularnym kreatywnym hobby. W sieci można znaleźć wiele przykładów na wykorzystanie go, czy to w formie pięknie ozdobionych kartek z życzeniami, czy samodzielnie wykonanych plakatów na ścianę. Jeśli dodatkowo prowadzisz Bullet Journal, taka forma pisma świetnie uzupełnia Twoje zapiski.

 

Brush lettering to rodzaj nowoczesnej kaligrafii wykorzystującej pisaki pędzelkowe (brush peny). Cały proces tworzenia w ten sposób liter możemy uprościć do jednej podstawowej reguły - kreśląc linię w dół dociskamy pisak, w górę prowadzimy go delikatnie najlepiej samym czubkiem brush pena.  

 

Jakie brush peny wybrać na początek?

Przejdźmy jednak do przyborów niezbędnych do rozpoczęcia przygody z brush letteringiem. Najbardziej popularne są pisaki na bazie wody, które są dość łagodne dla większości rodzajów papieru w przeciwieństwie do mazaków alkoholowych, które przebiją na drugą stronę z łatwością. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę i nie wiesz od czego zacząć, poniższe brush peny będą strzałem w 10!

Tombow fudenosuke hard

 

1.Tombow Fudenosuke Hard

Brush pen ze zbitą, twardą końcówką. Jest według mnie najłatwiejszy w obsłudze dla osoby początkującej i nie wymaga wielkiej wprawy czy wcześniejszego doświadczenia w zakresie kaligrafii nowoczesnej. Pisak wystarczy delikatnie docisnąć aby uzyskać grubszą linię grubości ok. 1-1,5 mm. Różnica między cienką a grubą linią nie jest bardzo duża, ale wystarczająco zauważalna. Brush pen umożliwia pisanie niewielkich liter, drobną i zwięzłą czcionką.  Pędzelek, a w zasadzie zbita filcowa końcówka, brush pena jest elastyczna i dosyć mała. Daje dużą kontrolę nad krojem pisma. W porównaniu z pozostałymi testowanymi przeze mnie brush penami - najkrótsza. Dostępne kolory: 10. Do kupienia tutaj.Cena ok. 13 zł.

Brush pen Tombow Fudenosuke HARD 10 kolorów

 

2. Tombow Fudenosuke Soft

Brush pen ze zbitą, miękką końcówką.Różni się od Tombow Fudenosuke Hard bardziej elastyczną końcówką, przez co grubsze linie mają ok. 2mm. Pisak jest dzięki temu odpowiedni do średniej wielkości kroju pisma i pozwala uzyskać mocniejszy kontrast między linią cienką a grubą. Także pozwala na dużą kontrolę, jednakże sama końcówka jest nieco większa, dłuższa (dosłownie o 1mm). Dostępne kolory: 1 - czarny. Do kupienia tutaj. Cena ok. 13 zł.

 
Brush pen Tombow Fudenosuke SOFT
 
 
 
3. Tombow Fudenosuke Twin

Brush pen z 2 miękkimi końcówkami w kolorach:" szarym i czarnym. Jest on wersją pośrednią między Soft oraz Hard i daje możliwość cieniowania napisów poprzez użycie dwóch tonów kolorystycznych. Także pozwala na dużą kontrolę podczas pisania. Do kupienia tutaj. Cena ok. 23 zł.

Tombow Fudenosuke Twin brush pen

 

 

 

4. Pentel Touch (Pentel Fude Touch Brush Sign Pen)

Brush pen ze zbitą, miękką końcówką, przypominający Tombow Fudenosuke Soft.Jednak w moim prywatnym odczuciu prowadzi się on lepiej od niego. Łatwiej wykonać cienkie linie, co przy próbie większego zróżnicowania napisów może okazać się bardziej odczuwalne niż przy pisaniu pojedynczej linii. Elastyczna, ale dość krótka filcowa końcówka, umożliwia wykonanie grubych linii ok.2-2,5mm. Dostępne kolory: 12. Do kupienia tutaj. Cena ok. 16zł.

Brush pen pentel touch

 
Testy pisaków wykonałam w notesie Devangari Art, nie prześwitywały oraz nie przebiły przez jego gruby papier.

 


 

Brush peny dla początkujących - wielki test (część 1)

 


Inne posty o Brush Letteringu

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter Zapisz się na newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i darmowe materiały.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl